За статистикою, у зимовий період різко збільшується кількість пожеж – опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок недотримання експлуатації різних опалювальних приладів. Для запобігання виникнення вогняного лиха в житлових будинках необхідно дотримуватися основних вимог пожежної безпеки, зокрема утримувати в справному стані електромережу, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації. Знання найпростіших правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі — допоможе зберегти життя! Допомагайте дітям здобувати навички пожежної безпеки і нехай Ваш спосіб життя стане для них прикладом.
Завдати біди може і вода взимку, якщо рибалки не дотримуються правил безпеки!
– перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см!
– робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;
– обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;
– не виходьте на лід поодинці і у нічний час;
– вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;
– слід остерігатись місць, де лід покритий снігом;
– забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;
– категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої.
Шановні читачі, пам’ятайте і про негативний вплив низьких зимових температур: навіть незначне її зниження при вологому повітрі може зашкодити Вашому зодров’ю, якщо не дотримуватися простих правил:
підбирайте вбрання так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Не вдягайте тісного взуття;
якщо Ви відчуваєте озноб, не зволікайте, по можливості зайдіть до теплого приміщення;
не виходьте у морозно погоду на вулицю натщесерце. Якщо Ви знаєте, що будете довго знаходитися на вулиці, краще поїсти висококалорійну їжу. Ні в якому разі не вживайте алкоголь, він сприяє високій втраті тепла і переохолодження наступає значно швидше.
Памятайте, що найбільший ризик отримати переохолодження можуть діти і люди похилого віку.
Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!
Кропивницький МРВ УДСНС в області,
Первозванівська сільська рада