Зміст

Щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору

26.11.2020

Постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та організованістю з боку влади і наслідками для майбутніх поколінь Голодомор 1932-33 років не має аналогів в історії людства. Це величезна демографічна і духовна рана України.
Загальний урожай зерна в 1932 році перевищував урожай 1931 року.7 серпня 1932 року було прийнято закон, який в народі назвали «Закон про п’ять колосків». За крадіжку хоч жмені зерна передбачалися тюрма або навіть розстріл. Щоб вижити люди їли абсолютно все: траву, землю, собак, котів, жаб, мишей, розривали скотомогильники. Траплялися випадки канібалізму. Вмирали цілими сім’ями, родинами, вулицями, селами. Голод стер з обличь людей усі сліди життя, перетворивши їх на замордованих примар. Медичним працівникам заборонялось документально фіксувати смерть від голоду.
Померлих по селах стало стільки багато, що трупи лежали на вулицях, дорогах, в хатах по кілька діб. Влада на місцях призначала окремих людей, котрі збирали трупи і вивозили, одержуючи за свою працю продовольчий пайок. Ховали людей у неглибоких ямах, земля в деяких місцях ще довго ворушилася,бо серед мертвих нерідко траплялися і напівживі.
Дослідники називають кількість жертв злочинної політики близько 10 млн. чоловік. Радянське керівництво категорично заперечувало факт Голодомору, але закордонна преса вже у 1933 році опублікувала правдиву інформацію про цю трагедію. Були зібрані кошти для допомоги голодуючим, але Москва категорично відмовлялась від цієї закордонної допомоги, адже прийняти допомогу, значить признати факт Голодомору.
Голодомор 1932-33 років і нинішня агресія Російської Федерації в Україні мають ті самі причини. Це бажання російської імперії упокорити український народ, вбити його національний дух та повернути Україну в новий Радянський Союз.
Наш святий обов’язок сьогодні-зберегти пам’ять про всіх,хто не дожив,недолюбив,пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу з 16-ї години приєднуйтесь до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті». Поставте запалену свічку на підвіконні, як символ нашої скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів.

Photo 2020 11 27 09 01 24

Матеріал підготовлено Центром надання соціальних послуг населенню Первозванівської сільської ради