Ліс – одне з головних багатств області. Вони попереджають ерозію ґрунту та рух піску. Вони є легенями планети Земля. Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення.
Легковажна поведінка людей при відпочинку в лісі або лісосмугах призводить до їх перетворення у смітники та навіть до знищення вогнем.
Лісові пожежі вкрай небезпечні. За кілька хвилин вогонь знищує те, що виросло за кілька десятиріч. Крім того, вогонь може завдати шкоди і людським помешканням, або навіть забрати життя. Про це потрібно пам’ятати і головне дотримуватись вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України».
Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється в засобах масової інформації та на стендах перед в’їздом у ліс.
До виходу з лісу приберіть після себе сміття.
Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:
– не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень;
– якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами , піском або шматком тканини;
– під час гасіння пожежі не відходити далеко від доріг та просік, тримати в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримувати з ними зв’язок за допомогою голосу. Особливо буди обережні у місцях торф’яних пожеж, враховувати, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому потрібно пересуватися, перевіряючи палицею глибину шару, який вигорів.
– якщо вогонь великий – біжить з лісу проти вітру потрібно закрити голову і обличчя одягом;
– у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів оперативно-рятувальну службу за тел. 101.
Пам’ятайте:
У лісі забороняється розпалювати вогонь.
Треба стримуватися від паління. Будь-який вогонь, а також сигарети необхідно тушити водою. Лісові пожежі вкрай небезпечні. За кілька хвилин вогонь знищує те, що виросло за кілька десятиріч. Крім того, вогонь може завдати шкоди і людським помешканням, або навіть забрати життя.
Забороняється ламати дерева та гілки, руйнувати грибниці, обдирати кору з дерев та кущів, лякати та ловити лісних тварин і птахів.
НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН, ЯКИЙ ПІДВИЩИВ ШТРАФИ ЗА ПІДПАЛ СУХОСТОЮ У 18 РАЗІВ
Верховна Рада посилила відповідальність за підпал сухостою: 1500-153000 грн штрафу та до 5 років тюрми
13 квітня Верховна Рада затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адмінправопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ тощо. 17 квітня ці зміни набули чинності. Відповідний закон був опублікований у газеті ВР «Голос України».
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» затвердили голосами 328 депутатів.
Цей закон удосконалює порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення чи пошкодження рослин, порушення пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Прийняли його аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж.