Зміст

Як уберегти дітей від шкідливого контенту в інтернеті

26.02.2021

Three Children With Computer Not Just A Phase

    З початком пандемії та інтенсивним використання сервісів дистанційного навчання дитина все більше часу проводить в Інтернеті. Проєкт «Дружня школа» спеціально для MediaSapiens зібрав практичні поради та добірку сервісів, які допоможуть батькам захистити дітей в Інтернеті.

Кібербезпека дітей – це та частина виховання, яку не можна ані ігнорувати, ані перекладати тільки на плечі педагогів. Батькам її не оминути.

Якщо ви вважаєте, що тотальний контроль або взагалі заборона користуватись інтернетом – це те, що врятує вашу дитину від можливих небезпек, то цей підхід у більшості випадків не працює. Заборонене завжди бажане й цікаве. Тому краще підготувати і себе, і дитину до правильної поведінки в інтернеті.

Які сервіси допоможуть у блокуванні шкідливого контенту?

У самих браузерах є кнопки блокування: у Chrome це кнопка Adult Blocker, у Google можна ввімкнути «Безпечний пошук». Ці сервіси аналізують сайти на наявність шкідливих слів та словосполучень і блокують їх.

У браузері Mozilla Firefox теж має кнопку батьківського контролю, але ще пропонує свої специфічні рішення. Це додатки Glubble for Families (створюєте для дитини свій маленький інтернет, де є тільки дозволені вами сайти) та ProCon Latte (блокує сайти, які ви вносите у чорний список). Opera також має кнопку Adult Blocker.

Окремі ресурси для контролю та фільтрування контенту: ChildWebGuardianPro, Teentor, KidsControl 1.6, TimeBoss, «КіберМама». Усі ці сервіси пропонують трекінг часу за комп’ютером та в мережі, обмеження та фільтрацію контенту.

У Windows 10 можна створювати окремий дитячий обліковий запис, яким батьки зможуть керувати через свій. «На жаль, для цифрової безпеки не вийде один раз усе налаштувати і забути, – зауважує Павло Бєлоусов. – Цей процес безперервний (постійно потрібно щось оновлювати, змінювати, пояснювати). Один зі способів – це використання пристроїв і програмного забезпечення, яке підтримує функцію «батьківського контролю» або «сімейного доступу» Це коли один з батьків створює обліковий запис для дитини і контролює використання дитячого пристрою або облікового запису: обмежує час роботи в тому чи іншому додатку, обмежує контент, який можна споживати (як сайти, так і додатки). Або ж встановлювати спеціальні «дитячі» версії додатків, де так само можна обмежити той чи інший функціонал або контент».

За матеріалами – MediaSapiens