Історія свята починається з 1999 року, коли президент України своїм указом заснував День землевпорядника.
Професійне свято День землевпорядника відзначається в Україні щорічно з 2000 року у другу суботу березня. У 2021 році День землевпорядника України припадає на 13 березня. Цим весняним днем вітають фахівців, які займаються розподілом земельних ресурсів, а кращих працівників-землевпорядників нагороджують подарунками, подяками і преміями.
Про професію землевпорядника знають далеко не всі. Втім, в Україні ця професія завжди користувалася повагою, адже вона пов’язана з безцінним скарбом країни – її землею. Розвиток суспільства в усі часи був пов’язаний саме із землею, яка і зараз залишається головним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства.
Історія свята починається з 1999 року, коли президент видав указ №1556/99, заснувавши День землевпорядника. Треба зазначити, що в Україні діє Державний земельний кадастр, за допомогою якого здійснюється вплив на процес раціонального використання та охорони земельних ресурсів. Основна мета землеустрою полягає в забезпеченні охорони земельних ресурсів, створенні сприятливого екологічного середовища і формуванні раціональної системи використання земель.
Сучасний землевпорядник – це фахівець в галузі державного управління, економіки, екології, права, сільського господарства, територіального планування, геоінформатики, який має вміти якісно і на високому кваліфікаційному рівні готувати управлінські й проектні рішення, розробляти документацію із землеустрою.
Землевпорядники стежать за тим, щоб земля використовувалася раціонально і ефективно. Їм потрібно добре знати закони, щоб вести планування і документацію. Від їх професіоналізму залежить, наскільки по-господарськи використовується земля та в якому стані вона буде передана нащадкам.
Джерело:https://www.unian.ua/lite/