Зміст

СТЕПОВЕ (Степовий старостинський округ)

05.01.2018

с

Село Степове є самостійною адміністративно-територіальною одиницею у складі Кіровоградського району Кіровоградської області. Степова сільська рада складається з мешканців сіл Степове та Паращине Поле.

На території села розташовано 10 двоповерхових 16-квартирних будинків та 103 приватні садиби.

Територія Степової сільської ради розташована на відстані 15 км на південний захід від Кропивницького. Через землі Степової сільської ради проходить асфальтована дорога загальнодержавного значення Кропивницький – Бобринець – Миколаїв.

Село розташовано на окраїні Українського кристалічного щита.  Виходи кристалічних порід спостерігаються на східному схилі балки, що на південній околиці села.

Степова сільська рада сформована на територіях двох сіл, що мають різну історію.

Село Паращине Поле починає відлік свого існування ще з дореволюційних часів. За згадками старожилів тут проживала поміщиця Параска, що мала свої земельні угіддя. Ці землі називалися «паращині поля», звідси і пішла назва – Паращине Поле.

Село Степове засновано значно пізніше.  З розповідей очевидців воно починає свій відлік в 1933 – 1934 рр. й історично пов’язане з процесом колективізації та створення державних сільськогосподарських підприємств  і процесом переселення заможних селян є інших областей України.

Перша офіційна назва села – Радгосп імені ХVІІ партз’їзду КПРС.

Перші будівлі села – це два глиняні одноповерхові будинки на зразок гуртожитку. Окрім цього в селі були збудовані ще дві цегляні будівлі: приміщення клубу і контори під назвою «Красний дім». Крім того, людям виділялася земля для самостійної забудови.

На території Степової сільської ради проживають близько 30 громадян віком старше 75 років, які є живими свідками страшної трагедії нашого народу – Голодомору. На той час всі вони проживали в різних куточках Кіровоградської області.

Під час Другої світової війни частина жителів та керівництво радгоспу були евакуйовані до Сталінградської області для збереження поголів’я  великої  рогатої худоби. В липні 1941 р. село було окуповано німецько-нацистськими загарбниками. За свідченням старожилів на території  села діяла невелика підпільна група. Група була викрита і розстріляна. Місце поховання підпільників невідоме.

Під час визвольної Кіровоградської операції 1944 року на території сіл Степове та Федорівка тривали обороні бої. В ході боїв з 10 по 16 січня загинула велика кількість бійців. Всі вони знаходяться на території НВК.

У 1948 році радгосп імені ХVІІ партз’їзду КПРС об’єднується з радгоспом «Кіровський». В 1950 році відбулася електрифікація села, будуються приміщення, де знаходились клуб і школа, хоча школа знаходилася в степовому, але називалася М-Садівська (Миколаївські Сади). Згодом в1957-58 рр. радгосп стає відділенням сільськогосподарської дослідної станції. З 1961 року в селі починає працювати восьмирічна школа. Базове господарство, яке розташоване на землях  Степової сільської ради змінювало свою назву на науково-виробниче об’єднання «Еліта». Нині воно має назву ДПДГ «Елітне» КДСГ ДС НААН. а саме село починає розбудовуватися. В 1964 році було збудовано перший двоповерховий будинок.

На землях Степової сільської ради розташоване основне державне підприємство, що займає площу 2138,1

На території села розташовані заклади соціальної сфери: бібліотека, сільський клуб, КП ЖКД,ФП, поштове відділення, яке обслуговує село Степове, Паращине Поле, Миколаївські Сади.

Довгий час Степове належало до Федорівської сільської ради, це спричиняло деякі незручності для жителів села. Тому жителі поставили питання про створення власної сільської ради.

З 1988  року в селі функціонує середня школа. За час існування середня школа мала близько 600 випускників.

На сьогодні школа реорганізована в навчально-виховний комплекс «Загально-освітня» школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад.