Зміст

Обираємо якісну та безпечну ялинку та ялинкові прикраси

20.12.2021

111555obzor Io36560782 Christmas Pictures 1024x658 1

Напередодні зимових свят найбільш затребуваними товарами стають ялинки та прикраси до них. Ялинка є одним із символів зустрічі Нового року, адже деревце, прикрашене яскравими іграшками й гірляндами, додає святкового настрою.

Якщо ви надаєте перевагу живому дереву, то купувати варто на спеціальних ялинкових ринках. Легальні живі новорічні ялинки маркуються спеціальними уніфікованими засобами – мають штрихкод або бирку з номером. Вводячи номер з бирки на сайті yalynka.info , можна перевірити кожне деревце: звідки воно, де було вирощене. Підбирати новорічну красуню краще в денний час та насамперед звернути увагу на свіжість дерева – з нього не повинні осипатися голки, а гілочки мають бути еластичними, не сухими.

Обираючи штучну ялинку і новорічні прикраси, перш за все необхідно запитати у продавця про супровідні документи на них, звернути увагу на наявність маркування, на якому має зазначатися назва товару, найменування та місцезнаходження виробника, дата виготовлення, термін придатності виробу. До того ж на продукції має бути зазначений нормативний документ, за яким вона вироблена (ДСТУ, ТУ тощо).

Дізнайтеся, з якого матеріалу виготовлена штучна ялинка. Також слід перевірити міцність гілок та голочок. Якщо ялинка має неприємний запах, не слід сподіватися на те, що згодом він «вивітриться», оскільки це ознака токсичних речовин у матеріалі, з якого ялинка виготовлена. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку в кімнаті, де спить дитина.

Переконатися в наявності документації є необхідністю при придбанні ялинкових іграшок, адже неякісні ялинкові прикраси можуть бути потенційно небезпечними для здоров’я. При проведенні лабораторних досліджень у новорічних іграшках знаходять кадмій, свинець та інші важкі метали, які перевищують допустиму дозу у кілька десятків разів. Для забезпечення гарного вигляду виробники можуть додавати до покриття формальдегіди – токсичні речовини, що здатні викликати алергічні реакції, негативно впливати на зір, дихальну та нервову системи.

Що стосується вибору гірлянди – звертайте увагу на вилку та адаптер. Вилка з тоненькими штирями через поганий контакт із розеткою може перегрітися та спровокувати пожежу. Адаптер (невелика прямокутна коробочка, на якій монтують кнопку перемикання сценаріїв ілюмінації) зменшує напругу. Адже світлодіодам на звичайній ялинковій гірлянді досить напруги 5-6 вольт, а в розетці маємо 220 вольт. Обираючи гірлянду, помацайте адаптер руками. Якщо коробочка згинається під пальцями – такому пластику довіряти не варто. Перевіряйте контакти – місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими.

Уважно роздивляйтесь упаковку і читайте інструкцію. На товарі, вартому довіри, ви знайдете літери знак відповідності технічним регламентам (півколо з гострим трилисником). Він свідчить, що гірлянду перевірили в сертифікованій лабораторії та дійшли висновку, що вона безпечна.

Ознаки підробки продукції:

  • відсутність маркування або лише часткове маркування;
  • відсутність інформації українською мовою;
  • помилки у назві бренду;
  • неохайно нанесена фарба;
  • відсутність назви та адреси імпортера на упаковці іноземного товару.
  • Джерело: http://kr.consumer.gov.ua/index.php/component/k2/item/1819-obyraiemo-iakisnu-ta-bezpechnu-ialynku-ta-ialynkovi-prykrasy