Повернення людей з ворожого полону — це складний процес, який вимагає уважності та чутливості. Як поводитися, аби не зашкодити нашим повернутим людям?
Підтримка та взаєморозуміння.
Кожна людина, котра пережила полон, потребує підтримки та розуміння. Однак варто спитати дозволу на обійми та інші прояви любові. Адже є ймовірність, що людина, яка повернулася з полону, не буде готовою до цього.
Всі дії мають бути спрямовані на те, щоб такі люди відчували, що їх чекали й вірили в їхнє повернення на рідну землю.
Не потрібно ставити некоректних запитань, а також вдаватись до гіперопіки.
У рамках діяльності проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки «Dovidka.Info» та у співпраці з правозахисною організацією Центр громадянських свобод за консультації фахівців Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова Поляна» було створено три відеоролики на тему екологічної комунікації з тими, хто пережив російський полон.
З початку повномасштабного вторгнення 4 131 людина повернулася з російського полону. Деякі з цих людей зазнали жахливих випробувань, фізичних і психологічних тортур. Десятки тисяч наших громадян досі залишаються у російській неволі. Після повернення додому їх чекає довгий процес адаптації й наше суспільство має цьому процесові всіляко сприяти.
Дані відеоролики створені й для тих, хто пройшов полон, і для тих, хто має навчитися говорити з колишніми бранцями, підтримувати їх і допомагати їм повертатися до життя.