Зміст

Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із    забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

31.03.2025

                                                                                                                         

                                                    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

                                                                      ПОСТАНОВА

                                                                                                від 7 березня 2025 р. N 284

                                                                                                                       Київ

      Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із    забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок та умови надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що додається.

2. Відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України здійснити у 2025 році розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (видатки розвитку), згідно з додатком.

3. Міністерству фінансів забезпечити внесення відповідних змін до розпису державного бюджету за поданням Міністерства соціальної політики.

Прем’єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 26

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі – субвенція).

2. Головним розпорядником субвенції є Мінсоцполітики.

3. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами (далі – місцеві розпорядники) визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

4. Субвенція спрямовується на реалізацію публічних інвестиційних проектів:

“Забезпечення житлом багатодітних прийомних сімей (дитячих будинків сімейного типу)”;

“Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом надання грошової компенсації на придбання житла”.

5. Умовами надання субвенції є:

1) придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах, щодо яких було прийнято рішення місцевими комісіями про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу у 2024 році відповідно до вимог, визначених в абзаці другому пунктів 41, 51, 101 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615 “Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків” (Офіційний вісник України, 2021 р., N 50, ст. 3073; 2024 р., N 86, ст. 5352, N 103, ст. 6576) (далі – Порядок та умови, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615), та які не були забезпечені житлом у 2024 році у зв’язку з тимчасовим обмеженням доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст, – за наявності рішення місцевої комісії про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, прийнятого у 2024 році відповідно до вимог Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615;

2) придбання житла для створення нових дитячих будинків сімейного типу, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку;

3) придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах та тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України і планують повертатися в Україну, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку;

4) придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, що тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України, у тому числі для тих, які планують повертатися до місця їх створення (функціонування) у 2025 році, або тих, які переміщені (евакуйовані) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечені житлом або таке житло непридатне для проживання, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку;

5) придбання житла за ринковою вартістю в разі, коли вона нижча за опосередковану;

6) взяття органами місцевого самоврядування на баланс придбаних об’єктів нерухомості для проживання в них осіб, зокрема для проживання в них тимчасово переміщених (евакуйованих) дитячих будинків сімейного типу;

7) відповідність звіту про оцінку майна нормативно-правовим актам з питань оцінки майна, що встановлюється шляхом його рецензування;

8) територія адміністративно-територіальної одиниці / територіальної громади не належить до територій активних бойових дій та/або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, що включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, щодо яких не визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації;

9) наявність дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах та тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України;

10) наявність на території адміністративно-територіальної одиниці / територіальної громади дитячих будинків сімейного типу, що тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України;

11) можливість розміщення тимчасово переміщених (евакуйованих) дитячих будинків сімейного типу;

12) подання для дитячих будинків сімейного типу, які планують повертатися у 2025 році, до районної держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу міської ради, яка прийняла рішення про його створення та забезпечення функціонування, інформації про підтвердження наміру щодо повернення тимчасово переміщених (евакуйованих) дитячих будинків сімейного типу;

13) для дитячих будинків сімейного типу, які планують повернутися з-за кордону, – наявність інформації про: кількість дитячих будинків сімейного типу та дітей, яких до них влаштовано; плановані дати повернення в Україну; найменування адміністративно-територіальної одиниці / територіальної громади, на територію якої заплановане повернення;

14) прийняття органом місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію, на яку тимчасово переміщено (евакуйовано) дитячий будинок сімейного типу / планується тимчасово перемістити (евакуювати) дитячий будинок сімейного типу, рішення щодо тимчасового розміщення такого будинку у придбаних за рахунок коштів субвенції житлових будинках на підставі клопотання про потребу в забезпеченні житлом дитячого будинку сімейного типу, що тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / тимчасово переміщено (евакуйовано) за межі України, поданого районною держадміністрацією (військовою адміністрацією), виконавчим органом міської ради, які прийняли рішення про створення та забезпечення функціонування такого дитячого будинку сімейного типу, до відповідної обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації), юрисдикція якої поширюється на територію, на яку тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / планується тимчасово перемістити (евакуювати) в межах України відповідний дитячий будинок сімейного типу;

15) придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу з урахуванням поточного місцезнаходження / планового переміщення (евакуації) або повернення за місцем створення (функціонування) дитячого будинку сімейного типу;

16) влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до дитячих будинків сімейного типу відповідно до Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. N 564 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 18, ст. 925);

17) спроможність органів державної влади та органів місцевого самоврядування фінансувати об’єкти, на які надається субвенція, подальшого забезпечення власного фінансування або їх утримання за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством;

18) придбання житла на умовах співфінансування (не менше ніж 10 відсотків – за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством) для новостворених дитячих будинків сімейного типу (крім тих, щодо яких прийнято рішення про забезпечення функціонування за новим фактичним місцем перебування на відповідній адміністративно-територіальній одиниці та укладено договір) відповідно до пункту 9 цих Порядку та умов. Джерелами співфінансування місцевих бюджетів не можуть бути інші міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам;

19) придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених у підпункті 1 цього пункту, за вартістю, що не перевищує вартість житлового об’єкта, визначену в звіті про оцінку майна житлового об’єкта, що придбавається за рахунок субвенції, оформленого у 2024 році, дійсного на дату укладення договору купівлі-продажу житлового об’єкта, та з урахуванням вимог пунктів 8 і 9 цих Порядку та умов.

6. Не допускається спрямування субвенції на:

придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, щодо яких комісію з питань розподілу та/або передачі коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану прийнято рішення про забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 Порядку використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. N 220 “Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні” (Офіційний вісник України, 2022 р., N 25, ст. 1307; 2024 р., N 33, ст. 2101);

придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах, щодо яких місцевими комісіями прийнято рішення про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу в 2024 році відповідно до вимог, визначених в абзаці другому пунктів 4151101 Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615, та які не були забезпечені житлом у 2024 році у зв’язку з тимчасовим обмеженням доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст, – у разі коли строк дії звіту про оцінку майна закінчився та є недійсним на дату укладення договору купівлі-продажу житлового об’єкта.

7. Видатки, пов’язані з фінансуванням оформлення права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, із сплатою передбачених законодавством податків, зборів, платежів, здійснюються за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, понад обсяг співфінансування, визначений підпунктом 18 пункту 5 цих Порядку та умов.

8. Гранична вартість житла для дитячих будинків сімейного типу визначається з розрахунку на 10 дітей (зокрема рідних) і двох батьків-вихователів за такою формулою:

ГВЖ = (21 × 12 + 10 + (10 × Ni)) × Вг × Км,

де ГВЖ – гранична вартість житла;

21 – 21 кв. метр загальної площі на кожну рідну дитину, дитину-вихованця та кожного з батьків-вихователів;

12 – кількість осіб (дітей та батьків-вихователів);

10 – 10 кв. метрів загальної площі на сім’ю;

(10 х Ni) – додаткові 10 кв. метрів жилої площі на кожну дитину з інвалідністю, Ni – кількість дітей з інвалідністю;

Вг – вартість (гривень) 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, в якому буде придбано житло для дитячого будинку сімейного типу;

Км – коефіцієнт збільшення граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, обласних центрів і адміністративних центрів територіальних громад.

Вартість 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, у якому буде придбане житло для дитячого будинку сімейного типу, обчислюється відповідно до нормативно-правових актів Мінрозвитку. Для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених у підпункті 1 пункту 11 цих Порядку та умов, застосовується вартість 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, у якому буде придбане житло для дитячого будинку сімейного типу, відповідно до нормативно-правових актів Мінрозвитку, чинних на дату прийняття місцевою комісією рішення про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, прийнятого у 2024 році відповідно до вимог Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615.

Для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова гранична вартість придбання житла для дитячих будинків сімейного типу не може перевищувати вартості спорудження житла, збільшеної в 1,75 раза, для обласних центрів і адміністративних центрів територіальних громад з населенням понад 300 тис. осіб – у 1,5 раза, для адміністративних центрів територіальних громад з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб – у 1,25 раза.

У разі придбання житла для дитячого будинку сімейного типу враховуються витрати на придбання земельної ділянки, на якій розташоване житло, якщо це не призводитиме до перевищення його граничної вартості, обчисленої відповідно до цього пункту.

9. У разі придбання житла для створення нових дитячих будинків сімейного типу за рахунок субвенції у 2025 році, загальна площа якого перевищує 262 кв. метри (без урахування додаткових 10 кв. метрів на кожну дитину з інвалідністю), витрати, пов’язані з перевищенням зазначених норм, здійснюються за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством. Витрати з місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, пов’язані з перевищенням зазначених норм, не вважаються співфінансуванням відповідно до умов, передбачених підпунктом 18 пункту 5 цих Порядку та умов.

Вимоги абзацу першого цього пункту не застосовуються до субвенції 2025 року, якщо вартість житла для дитячих будинків сімейного типу не перевищує граничної вартості, обчисленої відповідно до пункту 8 цих Порядку та умов, у разі спрямування коштів на:

придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах і тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України та планують повертатися в Україну;

придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, що тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України, у тому числі для тих, які планують повертатися до місця їх створення (функціонування) у 2024 році, або тих, що переміщені (евакуйовані) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечені житлом або їх житло непридатне для проживання;

придбання житла для створення нових (новостворених) дитячих будинків сімейного типу, якщо батьки-вихователі є внутрішньо переміщеними особами.

Жила площа житла для дитячих будинків сімейного типу, придбаного за рахунок субвенції, не може бути меншою від середнього показника забезпеченості громадян жилою площею у відповідному населеному пункті.

У разі закупівлі послуг з рецензування звітів про оцінку житла для дитячих будинків сімейного типу, яке придбавається на вторинному ринку, субвенція може спрямовуватися в установленому порядку на поточні видатки.

10. Для формування пропозицій щодо розподілу субвенції обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) за розпорядженням голови обласної, Київської міської держадміністрації утворюється відповідна регіональна комісія, яка є консультативно-дорадчим органом, та затверджується положення про таку комісію та її склад.

До складу регіональної комісії входять від дев’яти до 13 осіб. Загальна кількість членів регіональної комісії повинна становити непарну кількість осіб.

Головою регіональної комісії є заступник голови обласної, Київської міської держадміністрації, заступником голови регіональної комісії – начальник служби у справах дітей обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації).

До складу регіональної комісії головою обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) включаються керівники (у разі їх відсутності – працівники, на яких покладено функції з виконання їх обов’язків) структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, фінансів, освіти, житлово-комунального господарства, управлінь (департаментів) містобудування та архітектури, регіонального розвитку та будівництва, капітального будівництва, юридичної служби, центру соціальних служб / центру надання соціальних послуг.

За згодою з правом дорадчого голосу до складу регіональної комісії можуть включатися уповноважені представники громадськості та інших установ.

Для відбору до складу регіональної комісії уповноважених представників громадськості та інших установ обласна, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) розміщують на своїх офіційних веб-сайтах оголошення про подання кандидатур до складу регіональної комісії, в якому зазначаються вимоги до кандидатів, строки подання заяв про включення до складу регіональної комісії та контактна особа для подання додаткової інформації.

У заяві про включення до складу регіональної комісії кандидати від уповноважених представників громадськості та інших установ про себе зазначають таку інформацію: рівень, ступінь освіти; досвід діяльності у сфері захисту прав дітей, розвитку сімейних форм виховання; займана посада в організації/установі, яку представляє кандидат; делегування кандидата громадським об’єднанням / іншою установою, яку він представляє, з додаванням відповідного листа-підтвердження.

Строк подання заяви про включення до складу регіональної комісії становить не менше семи календарних днів.

Формою роботи регіональної комісії є засідання. Голова (у разі його відсутності – заступник голови) регіональної комісії може прийняти рішення про проведення засідання регіональної комісії в режимі відеоконференції або про участь члена регіональної комісії в засіданні регіональної комісії в такому режимі.

Засідання регіональної комісії вважається правоможним, якщо в ньому беруть участь не менше двох третин складу регіональної комісії.

Члени регіональної комісії:

здійснюють свої повноваження на громадських засадах;

зобов’язані не допускати реального або потенційного конфлікту інтересів під час роботи регіональної комісії та прийняття нею рішень;

несуть відповідальність за прийняті рішення відповідно до законодавства.

Рішення регіональної комісії приймається більшістю голосів членів регіональної комісії, які беруть участь у засіданні.

За умови рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови регіональної комісії.

Усі прийняті рішення та результати голосування членів регіональної комісії зазначаються у протоколі, який підписується всіма присутніми на її засіданні членами.

Голова регіональної комісії несе персональну відповідальність за організацію її роботи, прийняті регіональною комісією рішення та зберігання документів регіональної комісії.

11. Розподіл субвенції між місцевими бюджетами (м. Київ – між головними розпорядниками бюджетних коштів) за напрямом, визначеним у пункті 4 цих Порядку та умов, здійснюється обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) відповідно до умов, визначених пунктом 5 цих Порядку та умов, протягом 45 робочих днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2025 р. N 284 “Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” в такій черговості:

1) перша черга – придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах, щодо яких було прийнято рішення місцевими комісіями про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу у 2024 році відповідно до вимог, визначених в абзаці другому пунктів 4151101 Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615, та які не були забезпечені житлом у 2024 році у зв’язку з тимчасовим обмеженням доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст;

2) друга черга – придбання житла для створення нових дитячих будинків сімейного типу, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку;

3) третя черга – придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, що тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України, у тому числі для тих, які планують повертатися до місця їх створення (функціонування) у 2025 році, або тих, які переміщені (евакуйовані) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечені житлом або таке житло непридатне для проживання, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку;

4) четверта черга – придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, які потребують забезпечення житлом у безпечних регіонах та тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України і планують повертатися в Україну, зокрема з рецензуванням звітів про оцінку житла, що придбавається на вторинному ринку.

Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) під час розподілу субвенції між місцевими бюджетами (м. Київ – між головними розпорядниками бюджетних коштів) застосовують такі критерії:

для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених в підпункті 1 цього пункту, наявність:

– інформації про потребу, поданої місцевими комісіями, якими прийнято рішення про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу у 2024 році відповідно до вимог, визначених в абзаці другому пунктів 4151101 Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615, та які не були забезпечені житлом у 2024 році у зв’язку з тимчасовим обмеженням доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст;

– рішення місцевої комісії про придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, прийнятого у 2024 році відповідно до вимог Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615;

– рецензованого звіту про оцінку майна житлового об’єкта, що придбавається за рахунок субвенції, оформленого в 2024 році, дійсного на дату укладення договору купівлі-продажу житлового об’єкта;

для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених у підпунктах 2 – 4 цього пункту, наявність інформації про потребу, поданої:

– районними держадміністраціями (військовими адміністраціями), виконавчими органами міських рад, які прийняли рішення про створення та забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу, який було тимчасово переміщено (евакуйовано) до безпечного регіону / планується тимчасово перемістити (евакуювати) у безпечний регіон, з метою забезпечення їх повернення в Україну з-за кордону на підставі повідомлення про потребу у здійсненні тимчасового переміщення (евакуації);

– районними держадміністраціями (військовими адміністраціями), виконавчими органами міських рад, які прийняли рішення про створення та забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу у відповідній області.

Для забезпечення житлом дитячого будинку сімейного типу, що тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / тимчасово переміщено (евакуйовано) за межі України, районні держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи міських рад, які прийняли рішення про створення та забезпечення функціонування такого дитячого будинку сімейного типу, подають до відповідної обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації), юрисдикція якої поширюється на територію, на яку відповідний дитячий будинок сімейного типу тимчасово переміщено (евакуйовано) або планується перемістити в межах України / планується тимчасово перемістити (евакуювати) в межах України після його повернення з-за кордону, інформацію про потребу в забезпеченні житлом відповідно до вимог, визначених підпунктами 8 – 15 пункту 5 цих Порядку та умов.

Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану придбання житла для дитячого будинку сімейного типу, який тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / планується тимчасово перемістити (евакуювати) в межах України, за результатами його повернення з-за кордону, здійснює у межах використання коштів субвенції відповідно до пункту 4 цих Порядку та умов орган місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію, на яку такий дитячий будинок сімейного типу тимчасово переміщено (евакуйовано) / планується перемістити.

12. До повноважень регіональної комісії належить визначення потреб регіону відповідно до пропозицій, поданих місцевими комісіями, утвореними відповідно до пункту 13 цих Порядку та умов, та формування пропозицій щодо розподілу обсягу субвенції між місцевими бюджетами (м. Київ – між головними розпорядниками бюджетних коштів) за напрямом, передбаченим пунктом 4, з урахуванням умов, визначених пунктом 5, відповідно до цих Порядку та умов, та черговості спрямування коштів, визначеної у підпунктах 1 – 4 пункту 11 цих Порядку та умов.

Регіональна комісія протягом 10 робочих днів з дати надходження рішень місцевих комісій про визначення відповідної потреби схвалює пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами (м. Київ – між головними розпорядниками бюджетних коштів) за напрямом, передбаченим пунктом 4, з урахуванням умов, визначених пунктами 5 – 9 цих Порядку та умов.

Рішення регіональної комісії оформляється протоколом, підписується всіма її членами і подається обласній, Київській міській держадміністрації (військовій адміністрації) для формування в установленому порядку показників відповідних місцевих бюджетів та їх затвердження.

Після затвердження обласного бюджету, бюджету м. Києва з урахуванням розподілу субвенції між місцевими бюджетами за напрямом, передбаченим пунктом 4, з урахуванням умов, визначених пунктом 5 цих Порядку та умов, регіональна комісія надсилає місцевим комісіям, утвореним відповідно до пункту 13 цих Порядку та умов, копію свого рішення для врахування під час формування відповідних показників їх бюджетів.

У разі утворення залишків субвенції в місцевих бюджетах такі кошти повертаються до обласного бюджету, бюджету м. Києва для подальшого перерозподілу відповідно до цього пункту.

13. Для формування пропозицій щодо потреби в субвенції за напрямом, передбаченим пунктом 4, з урахуванням умов, визначених пунктом 5 цих Порядку та умов, головою районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення), сільської, селищної ради утворюється відповідна місцева комісія, яка є консультативно-дорадчим органом, і затверджується положення про таку комісію та її склад.

Місцева комісія у своїй діяльності керується цими Порядком та умовами.

До складу місцевої комісії входять від 13 до 17 осіб. Загальна кількість членів місцевої комісії повинна становити непарну кількість осіб.

Головою місцевої комісії є заступник голови районної у м. Києві держадміністрації (військової адміністрації), голова територіальної громади, заступником голови – начальник служби у справах дітей районної у м. Києві держадміністрації.

До складу місцевої комісії входять керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, фінансів, освіти, житлово-комунального господарства, управлінь (департаментів) містобудування та архітектури, регіонального розвитку та будівництва, капітального будівництва, юридичної служби, департаменту з питань безпеки та запобігання корупції, департаменту активів, департаменту адміністративних послуг, центру соціальних служб / центру надання соціальних послуг.

За згодою з правом дорадчого голосу до складу місцевої комісії можуть включатися уповноважені представники громадськості та інших установ.

Для відбору до складу місцевої комісії уповноважених представників громадськості та інших установ районна у м. Києві держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті (у разі утворення), сільської, селищної ради розміщують на своїх офіційних веб-сайтах оголошення про подання кандидатур до складу місцевої комісії, в якому зазначаються вимоги до кандидатів, строки подання заяв про включення до складу місцевої комісії та контактна особа для надання додаткової інформації.

У заяві про включення до складу місцевої комісії кандидати від уповноважених представників громадськості та інших установ зазначають таку інформацію: рівень, ступінь освіти; досвід діяльності у сфері захисту прав дітей, розвитку сімейних форм виховання; займана посада в організації/установі, яку представляє кандидат; делегування кандидата громадським об’єднанням / іншою установою, яку він представляє (додається відповідний лист-підтвердження).

Строк подання заяви про включення до складу місцевої комісії становить не менше семи календарних днів.

Склад місцевої комісії, визначення заступника голови та секретаря комісії залежить від структури органів місцевого самоврядування.

Персональний склад місцевої комісії затверджується рішенням виконавчого комітету органу місцевого самоврядування.

Формою роботи місцевої комісії є засідання. Засідання місцевої комісії може проводитися в режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет. Голова місцевої комісії здійснює керівництво її діяльністю, скликає засідання місцевої комісії для прийняття рішення і несе відповідальність за виконання покладених на місцеву комісію повноважень.

У разі відсутності голови місцевої комісії його обов’язки тимчасово виконує заступник голови місцевої комісії. Засідання місцевої комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу.

Члени місцевої комісії:

здійснюють свої повноваження на громадських засадах;

зобов’язані не допускати реального або потенційного конфлікту інтересів під час роботи місцевої комісії та прийняття нею рішень;

несуть відповідальність за прийняті рішення відповідно до законодавства.

Рішення місцевої комісії приймається більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні.

За умови рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови місцевої комісії.

Усі прийняті рішення та результати голосування членів місцевої комісії зазначаються у протоколі, який підписується всіма присутніми на її засіданні членами.

Голова місцевої комісії несе персональну відповідальність за організацію її роботи, прийняті місцевою комісією рішення.

Секретар місцевої комісії готує необхідні матеріали для роботи місцевої комісії, повідомляє членів місцевої комісії про дату, час, місце проведення засідання, веде протокол засідання та зберігає відповідні матеріали про роботу місцевої комісії.

14. Під час розподілу субвенції для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених у підпунктах 3 і 4 пункту 11, та з урахуванням умов, визначених у пункті 5 цих Порядку та умов, районні держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи міських рад, які прийняли рішення про створення та забезпечення функціонування дитячих будинків сімейного типу, звертаються з клопотанням про потребу в забезпеченні житлом дитячого будинку сімейного типу, що тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / тимчасово переміщено (евакуйовано) за межі України або який планує повернення до місця його створення (функціонування) / переміщено (евакуйовано) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечено житлом або їх житло непридатне для проживання, до обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації), юрисдикція якої поширюється на територію, на яку відповідний дитячий будинок сімейного типу тимчасово переміщено (евакуйовано) в межах України / планується тимчасово перемістити (евакуювати) в межах України; планує повернення до місця його створення (функціонування) у 2025 році / переміщено (евакуйовано) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечено житлом або їх житло непридатне для проживання, та одночасно інформують відповідні органи місцевого самоврядування.

Місцеві комісії виконавчих органів міських, селищних, сільських рад територіальних громад, до яких тимчасово переміщено (евакуйовано) дитячий будинок сімейного типу, що потребує придбання житлового будинку / планує тимчасове переміщення (евакуацію) у межах України / планує повернення до місця їх створення (функціонування) у 2025 році / переміщено (евакуйовано) внаслідок збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях із 2014 року, але не забезпечено житлом або таке житло непридатне для функціонування, для забезпечення його функціонування розглядають клопотання районних держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських рад, які прийняли рішення щодо створення та забезпечення функціонування такого дитячого будинку сімейного типу, та приймають відповідні рішення щодо обсягу потреби в субвенції.

До повноважень місцевої комісії належить:

визначення потреби в субвенції за напрямом, передбаченим пунктом 4, з урахуванням умов, визначених пунктом 5 цих Порядку та умов, підготовка відповідних пропозицій з урахуванням пункту 8 цих Порядку та умов;

формування потреби в коштах, необхідних для забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу;

подання рекомендацій та пропозицій виконавчому органу міських, сільських, селищних рад щодо житлових об’єктів, які планується придбати для забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу;

погодження щодо житлових об’єктів, які планується придбати для забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу за рахунок коштів субвенції;

проведення перевірки документів, що подаються для придбання житла, передбачених пунктом 15 цих Порядку та умов;

обстеження стану житлового приміщення (будинку, квартири), що придбавається.

Рішення місцевої комісії оформляється протоколом, який складається у двох примірниках, підписується всіма членами місцевої комісії та затверджується органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування. Один примірник протоколу надсилається обласній, Київській міській держадміністрації (військовій адміністрації), другий – зберігається у місцевої комісії.

15. Після отримання органом місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію, на якій планується придбання житлового приміщення, від обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) копії рішення про розподіл субвенції між місцевими бюджетами за напрямом, передбаченим пунктом 4 цих Порядку та умов, місцевою комісією для прийняття відповідного рішення розглядаються такі документи:

1) акт обстеження стану житлового приміщення (будинку, квартири) за формою, визначеною в додатку 2 до Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. N 615, складений місцевою комісією з метою визначення його придатності/непридатності для проживання за результатами огляду та встановлення наявності/відсутності необхідних приміщень, зокрема санітарно-гігієнічного призначення, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення, системи опалення;

2) звіт про оцінку майна;

3) фотографії житлового приміщення (будинку, квартири);

4) копія технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), яке прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку;

5) довідка про реєстрацію місця проживання осіб у житловому приміщенні (будинку, квартирі), що придбавається;

6) згода батьків-вихователів на проживання в житлі, яке для них придбавається (на момент оформлення купівлі-продажу);

7) рецензований звіт про оцінку майна, складений відповідно до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, необхідний у разі придбання житла на вторинному ринку. У разі підготовки такого звіту за рахунок субвенції він додається після підготовки.

Для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, визначених у підпункті 1 пункту 11 цих Порядку та умов, обов’язково подаються документи, визначені в абзацах восьмому – десятому пункту 11 цих Порядку та умов.

Місцевій комісії подаються особами виключно ті документи, які не перебувають у володінні суб’єктів надання адміністративних послуг або державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, у паперовій формі або із застосуванням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Усі інші документи збираються уповноваженими особами із числа членів місцевої комісії без участі суб’єкта звернення на підставі відомостей, зазначених у зверненні, зокрема, шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до законодавства.

16. Розподіл, перерозподіл субвенції між обласними бюджетами та міським бюджетом м. Києва затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Мінсоцполітики відповідно до пропозицій, поданих обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями).

17. Розпорядники за місцевими бюджетами подають головному розпоряднику бюджетних коштів річний і щомісячні звіти за формою згідно з додатком:

до 5 числа наступного періоду місцеві розпорядники – обласним, Київській міській держадміністраціям (військовим адміністраціям);

до 7 числа наступного періоду обласні, Київська міські держадміністрації (військові адміністрації) – Державній службі у справах дітей;

до 10 числа наступного періоду Державна служба у справах дітей – Мінсоцполітики.

Головні розпорядники коштів державного бюджету подають Мінфіну річний і щомісячні звіти за формою згідно з додатком до 15 числа наступного періоду.

18. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. N 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 96, ст. 3399; 2015 р., N 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну.

19. Нецільове використання придбаних житлових об’єктів, а також їх відчуження забороняється.

20. Закупівля товарів, робіт і послуг проводиться в установленому законом порядку.

Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за кошти субвенції, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

21. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, проводяться в установленому законодавством порядку.

22. Складення та подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

ЗВІТ
про використання коштів на реалізацію публічного інвестиційного проекту за бюджетною програмою КПКВК 2511800 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”

станом на ___ ____________ 20__ року

Поряд-
ковий номер

Іденти-
фікаційний номер в Єдиній цифровій інтегрованій інформаційно-
аналітичній системі управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури

Найме-
нування проекту

Річний розпис

Спрямовано відкритих асигнувань (наростаючим підсумком з початку року)

Передбачено кошти місцевих бюджетів у вигляді співфінансування (наростаючим підсумком з початку року)

Підрядник / поста-
чальник*

Номер та дата договору**

Назва заходу / предмета закупівлі***

Строк виконання робіт (постачання товарів, надання послуг) за договором**

Сума за договором**

Кредиторська забор-
гованість****

Дебіторська забор-
гованість****

Обсяг виконаних робіт (постачання товарів, надання послуг) за договором / нараховано компенсації (наростаючим підсумком з початку року)

Оплачено підряднику (поста-
чальнику) / виплачено компенсації (наростаючим підсумком з початку року) / касові видатки

Залишок невико-
ристаних асигнувань

Стан виконання проекту*****

загальна вартість проекту

плановий (на звітну дату)

фактичний (на звітну дату)

виконання робіт (будівельної готовності) / постачання товарів (послуг) / виплаченої компенсації, відсотків

Пояс-
нення******

початок

закін-
чення

усього

в тому числі на поточний рік (крім дебіторської забор-
гованості)

на початок року

на звітну дату

на початок року

на звітну дату

усього

в тому числі в рахунок погашення попередньої оплати

кіль-
кісний (оди-
ниць)

вар-
тісний

кіль-
кісний (оди-
ниць)

вар-
тісний

на початок року

на звітну дату

____________
Заповнюється, якщо проект передбачає закупівлю товарів, послуг і робіт (зокрема будівельних, будівельно-ремонтних, монтажних, реставраційно-відновлювальних, гірничих, пусконалагоджувальних); у разі наявності декількох підрядників/постачальників зазначаються всі підрядники/постачальники у нових рядках в межах відповідного напряму.

** Заповнюється, якщо проект передбачає закупівлю товарів, послуг і робіт (зокрема будівельних, будівельно-ремонтних, монтажних, реставраційно-відновлювальних, гірничих, пусконалагоджувальних).

*** Заповнюється, якщо проект передбачає закупівлю товарів, послуг і робіт (зокрема будівельних, будівельно-ремонтних, монтажних, реставраційно-відновлювальних, гірничих, пусконалагоджувальних); зазначаються дані за кожним предметом закупівлі будівельних робіт, послуг, устаткування, обладнання тощо, щодо якого замовником укладається договір.

**** Зазначається обсяг бюджетної заборгованості.

***** Інформація зазначається у розрізі проектів та відповідних напрямів.

****** У разі невиконання планових показників зазначаються причини розбіжностей між плановими та фактичними показниками та інформація щодо заходів, вжитих для подолання відставання у строках/обсягах.

________________________________
(найменування посади керівника)

________________
(підпис)

________________________
(власне ім’я, прізвище)

РОЗПОДІЛ
обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (видатки розвитку), у 2025 році

(тис. гривень)

Код бюджету

Найменування місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці

Обсяг субвенції
(загальний фонд)

видатки розвитку

0210000000

Обласний бюджет Вінницької області

5726,01

0310000000

Обласний бюджет Волинської області

43356,13

0410000000

Обласний бюджет Дніпропетровської області

139700,18

0510000000

Обласний бюджет Донецької області

0610000000

Обласний бюджет Житомирської області

31717,42

0710000000

Обласний бюджет Закарпатської області

28549,88

0810000000

Обласний бюджет Запорізької області

26868,03

0910000000

Обласний бюджет Івано-Франківської області

14575,78

1010000000

Обласний бюджет Київської області

106388,6

1110000000

Обласний бюджет Кіровоградської області

10093,82

1210000000

Обласний бюджет Луганської області

1310000000

Обласний бюджет Львівської області

18619,7

1410000000

Обласний бюджет Миколаївської області

41505,25

1510000000

Обласний бюджет Одеської області

114324,38

1610000000

Обласний бюджет Полтавської області

1710000000

Обласний бюджет Рівненської області

5832,38

1810000000

Обласний бюджет Сумської області

1910000000

Обласний бюджет Тернопільської області

8349,3

2010000000

Обласний бюджет Харківської області

108604,49

2110000000

Обласний бюджет Херсонської області

2210000000

Обласний бюджет Хмельницької області

31432,53

2310000000

Обласний бюджет Черкаської області

16125,49

2410000000

Обласний бюджет Чернівецької області

71971,89

2510000000

Обласний бюджет Чернігівської області

9258,74

2600000000

Бюджет м. Києва

Усього