Зміст

Увага! Погіршення погодних умов

08.01.2019

У Кіровоградській області очікується ускладнення погодних умов: сніг та мокрий сніг, місцями сильний сніг, на дорогах ожеледиця, в окремих районах налипання мокрого снігу та ожеледь. Снігопади призвели до появи на дорогах місцями засніжених ділянок. Такі погодні умови можуть зумовити часткове порушення руху транспорту на автомобільних дорогах та вулицях, а також ускладнюватимуть роботу органів комунального господарства.
ДІЇ У РАЗІ СНІГОПАДІВ, ХУРТОВИН, СНІГОВИХ ЗАМЕТІВ
– обмежити пересування, особливо на власному транспорті;
– створити вдома необхідний запас продуктів, води, палива;
– виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.
– у сільській місцевості – терміново заготувати у необхідній кількості корма та воду для тварин.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОБМОРОЖЕННІ
• Перенести потерпілого в тепло. Перше, що потрібно зробити — прибрати негативно впливаючий фактор, тобто холод.
• Зняти промерзлі речі: куртку, штани, взуття, шкарпетки, рукавички.
• Виключити різке прогрівання. При першій стадії обмороження для відновлення кровообігу можна розтерти замерзлі частини тіла. Але при всіх інших стадіях це може завдати шкоди, так як холод привів до значних пошкоджень тканин. Тому краще дати тілу поступово прогрітись і відновити кровообіг в постраждалих ділянках.
• Напоїти теплим чаєм — це допоможе підвищити загальну температуру тіла, і буде сприяти нормалізації кровообігу.
• Викликати лікаря. Це обов’язковий пункт при наданні допомоги потерпілому при обмороженні.

ЯКЩО НЕГОДА ЗАСТАЛА ВАС У ДОРОЗІ
• не варто намагатись подолати снігові замети, необхідно зупинитись, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора;
• по можливості встановити автомобіль двигуном у навітряний бік;
• періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Запам’ятайте: не занесений снігом автомобіль – хороший орієнтир для пошукової групи.
• двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення його розморожування (при використанні води у системі охолодження двигуна);
• при прогріванні двигуна автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (салон) вихлопних газів; з цією метою необхідно слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом;
• якщо на дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використовувати один автомобіль як укриття; із системи охолодження двигунів решти автомобілів варто злити воду;
• ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль у сильний снігопад (хуртовину), бо орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені і ви можете повністю втратити орієнтацію на місцевості.
ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ НА ЛЬОДУ
Абсолютна більшість із задоволенням зустрічають зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід. Нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки насамперед діти та любителі зимової риболовлі.
Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25см.
Перш ніж ступити на лід водоймища, треба дізнатись про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який вільно можна втримати в руці.

ДІЇ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ
1. Літнім людям краще не виходити з дому у «слизькі дні». Якщо все ж виникла потреба, то не соромтесь узяти палку з гумовим наконечником чи з шипом (лижну палицю). Якщо у вас з собою сумка, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече. Пам’ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
2. Пам’ятайте, що взуття краще всього одягнути на мікропористій підошві з пружною м’якою основою.
3. Для покращення зчеплення з льодом можна:
– наклеїти лейкопластир, кусок поролону чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-на хрест);
– натерти наждачним папером підошву, а краще прикріпити його на підошву;
– намазати на підошву клей типу “Момент” та поставити взуття на пісок, після цього можна сміливо виходити на вулицю;
– найбільш надійним засобом є спеціальні накладки з шипами, які кріпляться на підошву взуття, вони продаються у магазинах.
4. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу – небезпечні для здоров’я.
5. Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
ЩОБ ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМУВАННЯ ПРИ ХОДІННІ В ОЖЕЛЕДИЦЮ:
1. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння. Врахувати, що коли поспішаєш, то потрібно вийти з дому раніше.
2. Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні – впасти. Потрібно навчитися правильно падати. При порушенні рівноваги – швидко присісти, щоб знизити висоту падіння. У мить падіння згрупуватись, напружити м’язи, а торкнувшись землі – обов’язково перекотитися. Удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу на обертання.
3. Не тримайте руки в кишенях! Це не тільки збільшує можливість падіння, а ще і сприяє переломам кінцівок при падінні.
4. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що збільшує вірогідність травмувань.
5. Не ходіть біля краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
6. Остерігайтесь транспортних засобів. Дорогу переходьте у вказаних місцях. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобіля. Не поспішайте сідати у транспортні засоби загального користування. Пам’ятайте, що у кожну мить ви можете посковзнутися і попасти під колеса.
7. Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.
8. Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. У стані сп’яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що створює згодом додаткові проблеми та неприємності.
9. Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Водії! Обмежте користування транспортними засобами при ожеледиці! При необхідності, виїжджайте тільки на справних транспортних засобах. Дотримуйтесь правил дорожнього руху!