Двічі на місяць багатодітна родина з села Клинці Кропивницького району Кіровоградської області випікає і роздає хліб місцевим жителям. Ініціатор ідеї – Ніл Плохов. Він разом з дружиною Іриною виховують 13 дітей.
Родина має трьох біологічних дітей та десять прийомних .
Найстарша – Даша. Вона пече хліб. “За один раз випікаю чотири хлібини на два дні, але іноді він швидко “розлітається”, бо свіжий, тоді доводиться ще пекти. Рецепт тіста простий: вода, мука, дріжджі, сіль, цукор і трішки олії”.
Ідея пекти хліб і роздавати його виникла в батька, каже дівчина. До цього заняття він залучив усіх дітей.
П’ять років тому родина під опіку взяла шістьох дітей з однієї сім’ї. “Старший із них випускник вже, – розповідає мама, – йому 18 років, він навчається в місті”. Хлопець, про якого йде мова, так описує свою сім’ю: “Я щасливий, що в мене є родина, сімейка хороша”, –каже Максим Безпальченко.
До того, як прийняти дітей у родину, протягом 20 років їздили до інтернатів, де підтримували різних дітей, розповідає Ніл Плохов. “Але ми побачили, що цього замало, просто їздити до дитини і щось казати добре – це мало. Треба показати добро на ділі. І ми вирішили взяти дитину в сім’ю. Це була ініціатива не тільки моя, але і моєї жінки”.
“Роботи дуже багато, –розказує Ірина. – Раніше я думала, що в мене троє дітей і в мене дуже багато прання, прибирання, куховаріння, а потім я зрозуміла, що це було небагато, насправді”.
За рік родина поповнилася двома братами. Їх звати Данило та Микита. “Ми були у притулку 9 місяців, – розказує Микита. – Після цього, коли термін перебування у притулку завершився, потрібно було їхати або в сім’ю, або до інтернату. І нам знайшли сім’ю. Ми приїхали сюди, мені було 11 років, моєму брату – 13 років”.
Торік під опіку родина Плохових взяли Злату та Івана. Він каже: “Я живу тут майже півроку, мені тут добре живеться. Я коли сюди приїхав, відчув радість, щастя. Я довго просився у сім’ю і мені знайшли її. Я мрію про те, щоб ми добудували перший поверх будинку і забрали моїх молодших братів”.
Микита, біологічний син подружжя мав 11 років, коли родина поповнилась братами. “Пам’ятаю перший місяць, коли ми їх взяли, ми сімє’ю поїхали на море. Це було, як випробовування. Ми тільки познайомилися. Десь тільки місяця через три вони почали “розкриватися”.
Тричі на день вся родина збирається за одним столом. “Я не тільки самий щасливий батько, а я і самий багатий батько у світі, – говорить Ніл. – Наче час такий, коли у нас все є, коли у нас “повна чаша”, в супермаркетах все, що хочете, але ми бачимо, що біля нас живуть люди, які знаходяться за межею бідності. Бідності хліба щоденного, бідності хліба духовного, бідності хліба емоційного, підтримки. То ми і робимо це”.
За один раз роздають 6-8 буханок. Проєкт в родині координує Тетяна Ситник. “В батька було таке бажання, щоб хліб ми не тільки собі пекли, а ще, по можливості, возили і роздавали бідним, і стареньким людям. Ми попросили в соціального робітника список людей, які мають в цьому потребу, і по цьому списку почали їздити. І з часом з цього списку ми виокремили людей, які найбільше потребують допомоги”.
Хліб роздають одиноким пенсіонерам.
Джерело : https://suspilne.media/