Зміст

Будь в тренді – говори українською!

20.03.2023

Ab62e440087bab3cf51530c7fceb931a 730x1024

   Відповідно до Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”  передбачено, що мовою обслуговування споживачів в Україні – є державна мова. Згідно зі статтею 30 Закону всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги, у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською мовою. Проте, на прохання клієнта, його обслуговування може здійснюватися іншою, прийнятною для сторін мовою.

  Тож звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, готельного бізнесу, автозаправних станціях тощо  щодо необхідності забезпечення неухильного дотримання вимог Закону.

  Також щоб дізнатися громадську думку щодо реального стану використання української мови у закладах сфери обслуговування області Кіровоградська обласна державна адміністрація  закликає усіх бжаючих  взяти участь в опитувані “Будь в тренді – говори українською!”, перейшовши  за посиланням https://forms.gle/GDvEFCysXuqceiZ28 або скануйте QR-код на ілюстрації до статті. Нам важлива ваша думка!

Постійне посилання на анкету для споживачів також розміщене на сторінці  facebook.com/economikaKODA

  Крім того, повідомляємо,  що  у разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачі можуть звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови на поштову адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, e-mail: lyst@mova-ombudsman.gov.ua або через форму Електронне звернення.

Кіровоградська обласна державна адміністрація