Хто організовує евакуацію
Її проводять обласні військово-цивільні адміністрації, фахівці Червоного Хреста спільно з поліцією, ДСНС та місцевою владою.
Інформацію про безпечний маршрут повідомляють представники ЗСУ. Вони ж мають пильнувати, аби на цьому маршруті ворог дотримувався режиму тиші.
Як відбувається евакуація
- На час проведення евакуації по всьому маршруту зеленого коридору має бути оголошений режим припинення вогню.
- На місце, яке вказують завчасно, прибуває колона з автобусів.
- До евакуаційної колони можуть приєднатися і приватні автівки. Тоді єдина важлива вимога — ці автомобілі мають рухатися чітко за маршрутом колони. Це важливо!
- По прибуттю в пункт призначення людям надається прихисток, їжа та допомога.
Як дізнатися про початок евакуації
Про це сповіщають через усі можливі засоби зв’язку: телебачення, радіо, мобільний зв’язок, соцмережі, месенджери, а також рухомі групи з гучномовцями.
Під час оголошення лунатиме інформація про початок евакуації, пункти збору, маршрути руху та контакти штабів евакуації.
Як дізнатися про евакуацію, якщо немає мобільного зв’язку
У такому разі потрібно уважно стежити за інформацією з радіо чи телебачення або — слухати інформацію пересувних гучномовців.
Якщо ви перебуваєте в укритті, після сигналу сирени потрібно намагатися отримати офіційну інформацію з будь-якого джерела.
Якщо ж ви опинилися під завалами, не можете пересуватися самостійно чи не маєте доступу до інформації, дзвоніть на гарячу лінію тероборони ЗСУ: 0 800 507 028 або на номери 101,102. Тоді вашу адресу додадуть до переліку тих, хто потребує допомоги з евакуацією.