Зміст

День пам’яті Героїв Небесної Сотні….ми пам’ятаємо…

20.02.2021

Nso2

     20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини.

     11 лютого 2015 року Президент України підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Більшість з цих громадян віддали своє життя в період листопада 2013 року по лютий 2014 року, інші загинули у березні та квітні 2014 року.Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих, люди різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному  – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

     21 листопада 2013 року, в дев’яту річницю Помаранчевої революції, зібрався Євромайдан. Ним розпочалися події, відомі нині як Революція Гідності.30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Брутальні дії влади викликали потужний масовий спротив.  Наступного дня, 1 грудня, на Майдані зібралося вже понад мільйон  учасників. Протистояння учасників Революції Гідності та представників режиму Януковича тривало понад три місяці. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів у центрі Києва.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи, за яку заплачено дуже велику ціну.21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із полеглими, яких назвали Небесною Сотнею.

    Революція Гідності стала наймасовішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Євромайдан увійшов в історію як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Майдан укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України. Революція Гідності засвідчила:  українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоювати власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю.

     За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності Указом Президента сотні загиблих на Майдані присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Небесна Сотня стала для всієї України прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України на сході, утверджуючи право людини на вільне життя.