Зміст

Фермерські господарства можуть отримувати допомогу на усі землі у складі ФГ через ДАР

19.07.2023

Dar 1170x780Державний аграрний реєстр додав функцію приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України – членів ФГ

Державний аграрний реєстр (ДАР) додав нову функцію, яка дозволить фермерським господарствам отримувати через ДАР допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві власності, користування.

Щоб приєднати земельну ділянку до кабінету фермерського господарства, представник ФГ як юридичної особи або ФОП – засновник СФГ повинен зробити наступне:

  1. Скласти запит на приєднання земельної ділянки до кабінету ФГ у ДАР, вказавши ІПН громадянина, ділянки від якого він хоче приєднати до кабінету ФГ, а також додавши документи, що підтверджують право користування цими ділянками – Статут або Договір про створення фермерського господарства.
  2. Фізична особа, яка має на праві власності або користування запитувану земельну ділянку, повинна підтвердити запит у кабінеті ДАР.
  3. Представник ФГ як юридичної особи або ФОП – засновник СФГ повинен затвердити заявку на приєднання земельної ділянки до кабінету ФГ.

Після того, як заявка буде затверджена, земельна ділянка громадянина України стане частиною земельного банку ФГ /СФГ у ДАР. Вона буде враховуватися під час обчислення загальної площі землі в користуванні, а також зможе брати участь у програмах підтримки.

Ця нова функція ДАР є важливою для фермерських господарств, оскільки вона дозволить їм отримувати допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам – членам фермерського господарства. Це допоможе фермерським господарствам збільшити свою продуктивність і прибутки.