Зміст

Кіровоградщина туристична

24.06.2021

1

Не знаєш де відпочити, зарядитися енергією, подихати свіжим повітрям або просто влаштувати пікнік? Ця стаття для тебе!

Ця стаття для тебе – зберігай!
✅Парк-готель “Скіфія”
Парк-готель “Скіфія” розташований на березі річки Чорний Ташлик. Відпочинок на облаштованій території, що охороняється, на якій розкинулись два містечка Готель «Парковий», та Готель «Сонячний вітер». Номери різних категорій: Люкс, Котедж, Еко-Дім та Вілла. Парк-готель має власний ресторан «Сазан», розташований на березі з панорамним видом на озеро «Ташлик» та бар на пляжі “Папай”. На території Готелю «Парковий» знаходиться мангальна зона та прогулянковий парк. В готелі «Сонячний вітер» розташовано дитячий майданчик. Номери першої лінії обох Готелей мають прекрасний вид на озеро. Парк Готель «Скіфія» надає вибір розваг для любителів активного відпочинку та рибалки, розваги на каяках, катамаранах та прогулянкових човнах. Для цінителів живописної природи – видовищні фонтани та озера та пікнік на свіжому повітрі.
Контакти та місце знаходження: вул. Озерна,1, с.Захарівка, Новоукраїнська територіальна громада, Новоукраїнський район, +38 (050) 495-96-90.
✅База відпочинку “Хвиля”
База відпочинку “Хвиля” знаходиться в мальовничій і повністю вільною від екологічних забруднень зоні. База відпочинку розташована в 5 кілометрах від Світловодська. Сучасні номери з усіма зручностями подарують незабутні враження чарівного затишку і тиші. Також база відпочинку має власний ресторан та конференц-залу.
Різноманітність дозвілля в заміському комплексі Хвиля вражає своїм розмахом: спортивні майданчики, катання на велосипедах по мальовничих околицях, справжній рай для рибалок, катання на катамаранах і катері, екскурсії в приватний зоопарк, басейни для дорослих та дітей і зручні альтанки з видом на Кременчуцьке водосховище.
Контакти та місце знаходження: вул.Заводська,4л, ж/м “Ревівка-2”, м.Світловодськ, Світловодська територіальна громада, Олександрійський район. +38 (067) 223-33-42, https://www.bazavolna.com.ua/
✅Зелена садиба “Гайдамацька Січ”
«Гайдамацька Січ» уособлює в собі зелену садибу та музей під відкритим небом. Мальовнича садиба оточена козацьким частоколом з викладеними камінцями і дерев’яними плашечками-стежечками. З садиби відкривається панорама – з одного боку Чорний ліс з озером, з іншого – Чутянський ліс. У музеї зібрано близько сотні унікальних кам’яних, дерев’яних та глиняних експонатів, жорна. Серед експонатів музею під відкритим небом – знахідки часів скіфської і чорноліської культури, раритетні вироби декоративно-ужиткового мистецтва. А ще тут є крамниця цілющих трав, так звана «кузня» із різними знахідками з заліза, 2 козацькі курені, вогнище для приготування козацьких страв, величезний критий віз і справжня козацька вежа з малиновим прапором та написом «Гайдамацька Січ».
Контакти та місце знаходження: вул. Центральна, 29, с.Цибулеве, Дмитрівська територіальна громада, Кропивницький район (колишній Знам’янський район), +38(067) 287-87-44 Володимир Вознюк
✅“Зелена садиба Ділієва”
Садиба знаходиться на мальовничому березі колишнього Байдаківського розрізу. Вас приємно порадують прозора, джерельна вода та охайний доглянутий пляж. Березовий гай, альпійські гірки та верби понад берегом створюють неймовірний затишок. Навкруги зелений газон, хвойні дерева, пишні кущі ялівцю, а доповнюють цей ландшафт вольєри з павичами та декоративними породами птахів, які завжди готові здивувати своїм майстерним співом. Для шанувальників активного відпочинку є спортивний майданчик з брусами і турніками, волейбольне поле, тенісний стіл. Для дітей – разважальна галявина, огороджене місце для купання. В прокаті є каяк, плавуча альтанка, моторний човен, а також надувні круги та жилети для наймолодших наших відвідувачів. Для проведення дозвілля вздовж території розташовані зручні столики під парасольками, а для великих компаній – окремі намети.
Контакти та місце знаходження: вул.Первомайська, 33, м.Олександрія, Олександрійський район. https://sadubadilieva.com/
+38(095) 745-95-55, +38(096) 284-32-01, sadubadilieva@gmail.com
✅Готель “Маєток Country club”
Готель являє собою відреставрований старовинний особняк в стилі еклектики,який розташовано на на лівому березі р. Інгулець. Комплекс має в своєму розпорядженні ресторан, літній ресторан-бунгало, де одночасно можуть розміститися 80 осіб, літнє бунгало і винний льох, відкритий плавальний басейн, міні-зоопарк і фруктовий сад. Окрасою ресторанного залу є величний камін і рідкісні музейні експонати.
Контакти та місце знаходження: вул.Декабристів,4б, смт Петрово, Петрівська територіальна громада, Олександрійський район, (05237) 9-72-25, (067) 910-93-93, (050) 321-21-65, maetok1905@ukr.net, http://maetok1905.com.ua/
✅Туристично-розважальний комплекс “Хутір “Козацька долина”
Комплекс зеленого туризму “Хутір Козацька Долина” розташований на відстані 100 км від обласного центру. До послуг гостей ресторан, сад, тераса та безкоштовний Wi-Fi. Будиночки для гостей оформлено в українському фольклорному стилі. У кожному номері міні-готелю “Хутір Козацька Долина” є письмовий стіл, телевізор із плоским екраном та окрема ванна кімната. Всі номери укомплектовані кондиціонером і шафою для одягу. Щоранку в міні-готелі подають континентальний сніданок. Хата-музей знаходиться біля лісу. Поряд відновлено ставок та штучно насаджений сосновий ліс, поблизу якого облаштовано господарський двір, де ви можете побачити – цесарок, фазанів, лебедів, страусів, перепелів, павичів, голубів, декоративних курей. Також тут облаштовано вольєр для напіввільного утримання та розведення диких кабанів в умовах, наближених до природних. Відновлено ставок, де побудовано будиночки для зимового утримання лебедів, диких качок та гусей, а на іншому ставку, на прибережній зоні, облаштовано місця для відпочинку туристів. На величезній території комплексу є свій невеликий зоопарк для дітей і стайня для тих, хто хоче відчути себе справжнім козаком. Тут можна насолодитися рибальством і навіть справжнім полюванням.
Контакти та місце знаходження: с.Карбівка, Добровеличківська територіальна громада, Новоукраїнський район, +38 (067) 608-40-80
✅Садиба”На гачок”
Садиба “На гачок” розташована на відстані 28 км від Кіровограда у селі Нововолодимирівка (поблизу Аджамки). Інтер’єр садиби у стилі 60-х років минулого століття. Там можна відчути ауру колишнього українського села. На території є невеличка стилізована баня. Також є стіл для настільного тенісу і тир для пневматичних рушниць. Можна спуститися вниз до ставка, де є місточок, човен і катамаран. Ловити рибу можна трьома вудочками. Водяться короп, карась, білий амур. Пляжу для купання фактично немає, але у воду можна спуститися з дерев’яного містка.
Контакти та місце знаходження: с.Нововолодимирівка, Аджамська територіальна громада, Кропивницький район.
+38 (066)196-84-90 – господар садиби Тітов Анатолій
✅Ландшафтний заказник “Велика і Мала скелі”
На території ландшафтного заказника “Велика і Мала скелі” є два водних дива, які в народі називають “срібне озеро” і «радонове озеро». В 1936 році діяв кар’єр по видобутку цінного будівельного матеріалу – каменю. Якось після чергового вибуху, на поверхню потужно хлинула вода. За 10 хвилин глибочезний кар’єр був заповнений водою вщерть, а підривники розкрили реліктове джерело води юрського періоду, а хімічний аналіз показав, що це йодо-бромиста вода з родоном, яка має лікувальні властивості.
Контакти та місце знаходження: с.Протопопівка, Приютівська територіальна громада, Олександрійський район.
+38(098) 911-23-78, +38(093) 625-77-68 – Портна Валентина Миколаївна
✅Ферма та сироварня “Лісова коза”
Фермі “Лісова коза” в селі Підлісне це ще й контактний зоопарк з альпійським козами, сироварня та дегустація. 312 кіз альпійської породи на ферму завезли з Франції. Для новонароджених козенят облаштоване окреме приміщення – “дитячий садок”. Молоко цієї породи кіз – найкраще для виготовлення сирів. На фермі “Лісова коза” проводяться екскурсії на сироварню з дегустацією сирів, відвідуванням контактного зоопарку та погрібка. Є зони відпочинку та контактний зоопарк з молодими альпійськими кізочками, яких можна годувати. На фермі є погріб, який залишився ще від попередньої ферми. Його відкопали і створили фотозону для туристів та облаштували мінімузеєй старовинного сироробного устаткування. У магазині за скляною стіною знаходиться цех, в якому майстри готують ці сири. З дегустаційного залу можна побачити, як готують 12 видів сирів. На території господарства є фірмовий магазин “Сирна Лавка”. Тут можна спробувати та придбати сири та молоко за ціною виробника.
Контакти та місце знаходження: вул. Авдієвського,129, с.Підлісне, Олександрівська громада, Кропивницький район. +38(095) 213-18-91 – екскурсії на сироварню, +38(067) 520-04-12 – відділ продажу молока та сирів
✅Равликова ферма “Інгульський равлик”
“Інгульський равлик” – це перша равликова ферма на Кіровоградщині. Ферма розташована в екологічно чистій та затишній локації – у селі Оситняжка. На 40 сотках городу облаштована ферма: посаджений рапс та встановлено близько 500 дерев’яних щитів під якими “поселилися” маленькы равлики двох сортів: “Maxima” та “Muller” (сорти відрізняються розмірами та ніжністю м’яса). Цикл “від маленького равлика до збору врожаю” триває півроку. Равлики дуже активні в нічний час: після 23:00, саме тоді вони починають їсти та виходять на прогулянку. Вдень вони ховаються від палючого сонця в траві та під дерев’яними піддонами. Равликова ферма – це повністю екологічне виробництво, яке не несе шкоди для навколишнього середовища.
Контакти та місце знаходження: вул.Центральна, с.Оситняжка, Великосеверинівська громада, Кропивницький район. +38(050) 540-54-83 Володимир та Яна Кравчук
✅“Бджілка Мотя” – промислова пасіка родини Найдюк
“Бджілка Мотя” –це 100% натуральний продукт. Садиба, розташована в Новоукраїнському районі, м.Новоукраїнка за 70км від обласного центру. Тут гості можуть скористатися послугами апітуризму та апітерапії, а також придбати продукцію бджільництва – мед, пилок, пергу, мазі на восковій основі, також можливе придбання трав’яних чаїв власного виробництва.
Контакти та місце знаходження: м.Новоукраїнка, Новоукраїнська територіальна громада, Новоукраїнський район. +38(097)766-16-34 Тетяна Найдюк.
✅Ландшафтний заказник загальнодержавного значення “Монастирище”
Площа заповідника становить 15,3 га. Він розташований на півдні Кіровоградської області, у місці, де річка Інгул протікає через гранітні панелі і утворює крутий каньйон в центрі якого знаходиться велика скеля. Вона розділяє русло річки на дві частини. Скеля має прямокутну форму і витягнута довгою віссю вздовж русла річки. Висота скелі 13м. За переказами, місцевим паном Требинським на скелі була поселена дівчина-кріпачка, яка не хотіла вийти заміж за нелюба. Жила вона в невеликій халупі самотньо, як у монастирі. Звідси й назва Монастирище.
Контакти та місце знаходження: с.Завтурове, Устинівська громада, Кропивницький район.
✅Гідрологічна пам’ятка природи “Каскади”
“Каскади” – урочище,розташоване у долині правої притоки р. Плетений Ташлик – р. Буки. Площа – 2,5га. Територія «Каскадів» – приклад рівнинних східноєвропейських ландшафтів з річковими долинами в лісостеповій смузі. Особливість урочища – каскад природних рівнинних водоспадів, висота яких 7 м. Ці водопади є поодиноким явищем в рівнинній Україні та на Придніпровській височині. Під каскадом відслоняються на денну поверхню великі брили нижньопротерозойських мігматів та гранітів, які утворилися 2 млрд. років тому. Ці брили – частинки Українського щита – найдавнішої тектонічної структури України. Є наукова гіпотеза, що ці брили в І тис. до н. е. могли бути пов’язані зі скіфами. Зокрема, стіни печер( нині вони затоплені) містять знаки, які дають підстави вважати це місце скіфським святилищем.
✅Контакти та місце знаходження: с.Злинка, Злинська громада,Новоукраїнський район.
Світловодський крейсерский яхт-клуб «Кристал»
Світловодський крейсерский яхт-клуб «Кристал» площею в 2250 км розташований в самому центрі України, на березі мальовничого «Кременчуцького моря», в Цибульниківській затоці.
✅Яхт-клуб “Кристал” – одна з небагатьох компаній яка має ліцензію на перевезення пасажирів морським та річковим видами транспорту.
Тут відбуваються події всеукраїнського масштабу – I етап кубку України серед юнаків і дівчат з вітрильного спорту та чемпіонат України з крейсерських гонок. Можна побачити більше 30 яхт з різних куточків України.
Контакти та місце знаходження: Цибульниківська затока,2, м.Світловодськ, Світловодська громада, Олександрійський район. +38 (097) 520-66-22
✅Морозівський буровугільний розріз
Морозівський вугільний розріз – одне з незвичних туристичних місць поблизу Олександрії Кіровоградської області. Цю затоплену і зруйновану територію, де колись видобували буре вугілля, нині не використовують. Разом із тим, Морозівський вугільний розріз увійшов до числа найцікавіших “сталкерських” об’єктів України – тобто місць, привабливих для екстремального промислового туризму.
Контакти та місце знаходження: біля смт Пантаївка та с.Морозівка, Пантаївська громада, Олександрійський район.
✅Приютівський парк
Парк європейського рівня у селищі Приютівка Олександрійського району у 86 кілометрах від Кропивницького є справжнім оазисом на березі річки Інгулець. Тут пішохідні доріжки, лавки з ліхтарями, різнобарв‘я квітів та зелених насаджень. Усе для відпочинку, релаксу чи просто довгих розмов. Можна влаштувати пікнік або посидіти за столиками. Є два пірси і вихід до пляжу з надзвичайними краєвидами.
Контакти та місце знаходження: смт Приютівка, Приютівська громада, Олександрійський район.
✅Заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія”
Заповідник-музей cтворений на території садиби, що належала визначному драматургу, театральному діячеві кінця XIX – початку XX ст. Іванові Карпенку-Карому. Садибу закладено в 1871 році батьком драматурга Карпом Тобілевичем і названо іменем його дружини — Надії Тарковської. Спочатку сім’я Тобілевичів вела тут скромне власне господарство. З того часу збереглися «Батькова хата» і стара чумацька криниця. Згодом І. Карпенко-Карий обирає садибу постійним місцем проживання. На хуторі Надія ним написано 11 п’єс із 18, які увійшли в золотий фонд національної класичної драматургії. Це “Сто тисяч”, “Хазяїн”.
До комплексу садиби входять: батьківська хата, меморіальний будинок, приміщення літературно-меморіального музею, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Хутір Надія» (площею 11 га) і ставок. Встановлено пам’ятник-погруддя І. Карпенка-Карого. Нині тут постійно проводяться традиційні театральні свята «Вересневі самоцвіти».
Контакти та місце знаходження: с.Миколаївка, Соколівська територіальна громада, Кропивницький район.
✅Дендрологічний парк “Веселі Боковеньки” ім. М.Л.Давидова
Дендрологічний парк Веселі Боковеньки був закладений 1893 року любителем і великим знавцем паркового діла Миколою Давидовим. Микола Львович був з відомого в Росії роду, отримавши вищу юридичну освіту він повернувся до батьківського маєтку з метою здійснити свою мрію – створити ландшафтний парк. В ті часи на території парку були голі, з поганим ґрунтом, схили балки з невеликим ліском. Сім’я Давидова була проти такого захоплення і ідеї сина. Це все не спиняло Давидова на шляху до мрії і він оголосив конкурс на кращий проект парку. Щоб виплекати парк своєї мрії Давидову довелось продати частину свого маєтку. Поповнення паркових насаджень найбільш інтенсивно тривали в 1895—1904 роках, а в 1905—1906 рр. був застій в насадженнях парку через відсутність коштів. У 1916 році парк був подарований Давидовим Російському географічному товариству. З 1960 року парк – пам’ятка садово – паркового мистецтва. Зараз його площа 109 га ( з селекційно – дендрологічною станцією – 543 га). Головною композиційною віссю є річка Боковенька та балка Скотувата, на яких споруджено систему мальовничих ставків. Створено 5 основних краєвидів, кожний з них ніби відтворює в мініатюрі природний ландшафт певної географічної зони. Колекція парку налічує близько 1000 видів і форм дерев та чагарників. По всьому парку стоять різні скульптури, є бесідки, місце для риболовлі, місточок через річку.
Контакти та місце знаходження: с.Веселі Боковеньки, Гурівська громада, Кропивницький район.+38(067) 701-73-80
✅Свято-Хрестовоздвиженська церква-усипальниця родини Раєвських
Село Розумівка набуло своєї популярності завдяки маєтку героя М. Раєвського, чия могила знаходиться під Хрестовоздвиженською церквою. Згадана церква вважається однією з найвизначніших архітектурних пам’ятників класицизму першої половини XIX століття. Цей храм вражає своєю грандіозною архітектурою, самобутньою історією.Хрестовоздвиженська церква з’явилася в селищі Розумівка в середині XIX століття. Розташували культову будівлю на самому краю великого яру. Спершу церква була усипальницею родини Раєвських, про що свідчить склеп з похованнями в підвалі храму. Також в підвалі храму була знайдена ще одна усипальниця. Хто похований в кам’яному склепі по сусідству з Раєвським – невідомо. Нині цією таємницею активно переймаються дослідники. М. Раєвський був героєм війни з французами в 1812 році, його шанували за бойові перемоги і доблесний характер. Другом генерала був відомий поет О. Пушкін. (На околиці села Розумівка, поруч з Бондарськими ставками, більше трьох століть росте величний дуб, під яким любив відпочивати російський поет Пушкін. Поруч з деревом встановлена пам’ятна стела, яка знаменує ювілейну дату перебування Олександра Сергійовича в гостях у доброзичливій сім’ї Раєвських).. Церква зведена в величному архітектурному стилі, що відповідає класицизму. Парадний вхід прикрашають колони, через що церква стала подібна до грецьких культових будівель. Екскурсії протягом усього тижня проводять з 9.00 до 17.00 год., навіть для одного чоловіка. Розкажуть про історію храму і хто там похований. У церкві також проводять служби, зокрема, суботню (з 14.00 до 16.00) та недільну (з 8.00 до 11.00). Ще можна відвідати народний музей історії села Розумівки, розташований неподалік у будинку культури.
Контакти та місце знаходження: с.Розумівка, Олександрівська територіальна громада, Кропивницький район.
✅“Бондарський став”
Радимо з’їздити на Бондарський став, розташований за селом Розумівка. Водойма названа на честь купців Бондаревих, які мали землі у цьому селі та були друзями родини Раєвських, котра жила у сусідній Бовтишці. Став розташований у мальовничій місцевості в оточенні лісу. На ставку є два варіанти відпочинку: безкоштовний під дерев’яними грибочками та платний у бесідках, з можливістю смажити шашлики на мангалі та купатися з кладок зі столиками, які стоять на воді. У ставку ловляться карасі та коропи. Вода прозора. Краєвиди навкруги гарні. Від лісу віє прохолодою, до того ж напрочуд чисті береги. Поряд з водоймою на узліссі росте 300-літній дуб. За легендою, саме тут Олександр Пушкін, який навідався в гості до Раєвських, написав свій відомий твір «У лукоморья дуб зелёный..».
Контакти та місце знаходження: біля с.Розумівка, Олександрівська територіальна громада, +38 (096) 414-74-95 – Христенко Микола Васильович – сільський голова с.Розумівка.
Приємного відпочинку!
Skifiya 300x200        Kozatska Dolyna 300x195      Hutir Nadiya 300x200    Monastyryshhe 300x184
Kaskady 300x200      Velyka Ta Mala Skeli 300x150  Veseli Bokovenky 300x200 Pryyyutivskyj 300x200
Gajd Mich 300x194    Vidpoch 300x200