Зміст

Лайфхаки служби зайнятості щодо пошуку роботи Знайти роботу. Місія здійсненна!

06.04.2021

Poshuk Roboty

У шукача роботи традиційно мільйон запитань. І найперше – як і де знайти роботу?
Пропонуємо кілька перевірених лайфхаків. Це працює, ми точно знаємо.

Крок 1. Разом із вашим кар’єрним радником складіть індивідуальний план працевлаштування. Продумати крок за кроком – це вже пів справи.

Крок 2. До щоденних справ обов’язково відтепер додайте перегляд вакансій на сайті служби зайнятості. Наразі їх близько 50 тисяч. База вакансій оновлюється щодня.

У пошуку обов’язково зазначте регіон.
Усі пропозиції роботи тут: https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Якщо вас зацікавила вакансія, будь ласка, зверніться до центру зайнятості і назвіть номер пропозиції роботи.

Крок 3. Відвідуйте ярмарки вакансій, які проводять спеціалісти служби зайнятості. Під час карантину, звісно, це онлайн-формат, однак ви маєте можливість поспілкуватися з роботодавцем, почути його вимоги до фахівців, перелік обов’язків, поставити питання щодо графіку, заробітної плати тощо.

Пошук роботи – це не завжди так швидко, як хотілося б. Не опускайте руки після першої відмови! Рішучість, оптимізм, позитивне ставлення до життя скажуть про вас майбутньому роботодавцеві не менше, ніж ідеальне резюме.

                                 Як уникнути помилок під час пошуку роботи?

Під час пошуку роботи кожен із нас хоче, щоб все пройшло без ускладнень. Але часто трапляється так, що ти не в змозі врахувати всі форс-мажори і, хочеш того чи ні, робиш помилки. Помилки – це пунктуаційні знаки в житті, без яких, як і в тексті, не буде сенсу. Ніхто не застрахований від них, адже все наше життя – це постійне навчання та збагачення досвіду. Тож, щоб мінімізувати кількість помилок – скористайся нашими порадами.

Головний документ під час пошуку роботу – резюме, а це значить, що потрібно максимально відповідально підійти до його написання. Уважно прочитай вимоги роботодавця до кандидата на вакансію та перевір, чи є такі «ключові слова» у твоєму резюме. Якщо їх немає, але ти розбираєшся в заявленій роботодавцем темі – просто перефразуй інформацію.

Найбільша помилка людей, які шукають роботу, – пасивний пошук. Тобто ти розміщуєш резюме на сайтах, а потім чекаєш дзвінків – день, два, три… Така тактика пошуку роботи не досить дієва. Якщо будеш тільки сидіти та чекати, то прийде не роботодавець, а старість.

Обізнаний – значить озброєний. Коли ти пройшов етап відбору претендентів, підготуйся до співбесіди! Не варто ігнорувати цей важливий момент, мовляв, зорієнтуюся на місці. Ознайомся з інформацією про компанію, подумай, які питання можеш почути на співбесіді, підготуй на них відповіді. Головне – це твоя обізнаність, впевненість у собі та щира усмішка.

Якщо ти написав ідеальне резюме та вже прийшов на співбесіду – це ще не гарантія, що ти в штаті компанії. Роботодавець може запропонувати тобі зробити тестове завдання, яке підтвердить твої професійні здібності. Під час виконання цього завдання зрозумієш, чи подобається тобі напрямок подальшої трудової діяльності, чи ні. Така «проба пера» дасть можливість уникнути розчарувань у майбутньому, якщо робота тобі не подобається.

Написане вище – це деяке узагальнення позитивного і негативного досвіду багатьох людей, які пробували свою професійну вдачу.

Слід пам’ятати, що найкращий учитель – це досвід, він хоч і бере дорого, але й пояснює зрозуміло.

А якщо хочеш отримати ще більше інформації про те, як знайти роботу, зайти на вебсайт Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/.

Як створити сучасне резюме у три кліки?

Зареєструйтесь на Освітньому порталі Державної служби зайнятості: https://skills.dcz.gov.ua/.

Якщо ви зареєстрований користувач порталу, тоді авторизуйтесь.

Далі у три кліки обирайте рубрику «Резюме» https://is.gd/mUmF5o. Перед вами з’явиться онлайн-конструктор. Заповніть усі поля, які відображаються на екрані комп’ютера чи смартфона – професійний досвід, освіта, навички. Пам’ятайте, що інформація викладається лаконічно, правдиво та грамотно.

Після заповнення кожного поля натисніть «Зберегти», інакше інформація буде втрачена.

Останній крок створення – зберегти резюме у форматі pdf та надіслати роботодавцю.

Ліквідація підприємства:

чи можна звільняти вагітну жінку?

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Під час звільнення працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України має бути виконане дотримання певного порядку вивільнення та враховано переважне право на залишення на роботі, порядок якого передбачений ст. 42 КЗпП України. Крім того, у разі звільнення за цією підставою, діють обмеження щодо звільнення окремих працівників, установлені ст. 184 КЗпП України.

У період відпустки по догляду за дитиною до 3 років за жінкою зберігається робоче місце, про це вказано в ст.2 Закону України «Про відпустки». У вимогах ст. 184 КЗпП України заборонено звільнення вагітних жінок, які мають дітей до 3 років.

Щодо переведення та працевлаштування жінок, які перебувають у декретній відпустці

Під час ліквідації підприємства з правонаступництвом, звільнення жінок, зазначених у ч. 3 ст. 184 КЗпП України, можливе лише за п. 5 ст. 36 КЗпП України шляхом переведення на інше підприємство, установу, які є правонаступниками. При цьому правонаступник зобов’язаний прийняти таких жінок на роботу у порядку переведення.

У разі повної ліквідації звільнення таких жінок відповідно до вимог ст. 184 КЗпП України відбувається з обов’язковим працевлаштуванням. Власник чи уповноважений орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості.

У разі, якщо працівника звільнено обґрунтовано, з додержанням процедури звільнення, підстав для поновлення працівника немає. Але, при невиконанні власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом протягом трьох місяців обов’язку по працевлаштуванню звільненого працівника за п. 2 ст. 36 КЗпП України, зокрема вагітної жінки, за заявою такої особи може вирішуватися спір не про поновлення на роботі, а про виконання зобов’язання по працевлаштуванню.