Зміст

На Новий Рік заборонено запускати салюти, феєрверки та петарди

26.12.2022

00 349На Кіровоградщіні заборонено використовувати та продавати феєрверки, салюти та петарди усіх класів.

  За порушення законодавства передбачена відповідальність: грошові штрафи та обмеження волі. Поліція спільно з іншими профільними службами буде проводити профілактичні рейди по всій області, в тому числі слідкуватиме за дотриманням заборони в новорічну ніч. 

Відповідальність для продавців:

  • Стаття 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності). Санкція статті передбачає накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини й грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
  • Стаття 195-6 КУпАП (Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів). Санкція статті передбачає накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 до 1700 гривень) з конфіскацією піротехнічних засобів.

Відповідальність для користувачів:

  • Стаття 182 КУпАП (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Санкція статті передбачає накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 гривень) і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти (від 18 607,5 до 37 215 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Стаття 296 КК України (Хуліганство). Санкція статті – накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.