Зміст

Найближчим часом уряд затвердить Національний план вакцинації від COVID-19

18.12.2020

630 360 1594213292 462

  Уряд розробляє Національний план вакцинації від COVID-19, який планується затвердити найближчим часом, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-бесіди з провідними підприємцями на тему “Україна і світ 2021”, що відбулася 17 грудня.

“Ми очікуємо, що починаючи з лютого ми почнемо вакцинувати лікарів, і далі в березні запланований перший мільйон доз від COVAX. Далі помісячно ця кількість зростатиме”, – цитує Шмигаля “Урядовий портал” у четвер увечері.

За словами глави уряду, в плані детально розписано, як і в якій черговості буде проводитися вакцинування. Прем’єр-міністр уточнив, що в Національному плані також буде зазначено, які категорії громадян повинні отримати вакцину безкоштовно.

“Перш за все, будуть вакциновані медики, військові і люди, які перебувають у групі ризику”, – наголосив Шмигаль.

Як зазначив глава уряду, 4 мільйони людей отримають можливість вакцинуватися завдяки глобальній ініціативі COVAX. Згідно з домовленостями, Україна отримає 8 мільйонів доз вакцини.

“Це лише перша частина. Ми закладаємо гроші на придбання додаткових доз. У бюджеті створений спецфонд для закупівлі вакцин. Цей фонд буде наповнюватися і ми докуповуватимемо ту кількість вакцин, яку необхідно для вакцинування українців”, – наголосив Шмигаль.

Прем’єр-міністр також зазначив, що ведуться переговори щодо закупівлі додаткових доз вакцини на рівні керівництва держав. На рівні компаній веде переговори Міністерство охорони здоров’я.

“Важливо перші дози вакцини отримати якнайшвидше для того, щоб ми могли почати вакцинувати медиків, які стоять на передовій боротьби з COVID-19”, – додав прем’єр.