Зміст

Відповідальність за відсутність COVID-сертифікатів в транспорті

27.10.2021

F8b84457f79954b52239c255e44b3bb1 L

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесені під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.

Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. При цьому перевізник зобов’язаний поінформувати пасажирів про те, що вони повинні мати при собі один із необхідних документів.

Ця норма не поширюється на легковий автомобільний транспорт, якщо кількість пасажирів не перевищує п’яти (без врахування дітей до 14 років). У той же час допускається більше пасажирів, якщо вони є членами однієї сім’ї.

Під час перевезень залізничним чи авіатранспортом відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюється на неповнолітніх.

Відсутність COVID-сертифікату або негативного тесту полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. Для посадових осіб штраф сягає від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: від 34 000 до 170 000 гривень.

Окрім того, пасажирам забороняється користуватися послугами перевезення автомобільним транспортом без засобів індивідуального захисту: респіратора або маски, в тому числі виготовленої самостійно.

Кіровоградська область наразі перебуває в «жовтій» зоні епіднезпеки, тож зберігаються обмеження щодо перевезення пасажирів громадським транспортом лише за кількістю сидячих місць.

Джерело:http://kr.consumer.gov.ua/