Зміст

Пожежна безпека у лісі

25.07.2019

Ліс – одне з головних багатств області. Вони попереджають ерозію ґрунту та рух піску. Вони є легенями планети Земля. Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення.

Легковажна поведінка людей при відпочинку в лісі або лісосмугах призводить до їх перетворення у смітники та навіть до знищення вогнем.

Лісові пожежі вкрай небезпечні. За кілька хвилин вогонь знищує те, що виросло за кілька десятиріч. Крім того, вогонь може завдати шкоди і людським помешканням, або навіть забрати життя. Про це потрібно пам’ятати і головне дотримуватись вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України».

Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється в засобах масової інформації та на стендах перед в’їздом у ліс. До виходу з лісу приберіть після себе сміття.

Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:

– не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень;
– якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами , піском або шматком тканини;
– під час гасіння пожежі не відходити далеко від доріг та просік, тримати в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримувати з ними зв’язок за допомогою голосу. Особливо буди обережні у місцях торф’яних пожеж, враховувати, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому потрібно пересуватися, перевіряючи палицею глибину шару, який вигорів.
– якщо вогонь великий – біжить з лісу проти вітру потрібно закрити голову і обличчя одягом;
– у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів оперативно-рятувальну службу за тел. 101.

Пам’ятайте:
У лісі забороняється розпалювати вогонь.
Треба стримуватися від паління. Будь-який вогонь, а також сигарети необхідно тушити водою. Лісові пожежі вкрай небезпечні. За кілька хвилин вогонь знищує те, що виросло за кілька десятиріч. Крім того, вогонь може завдати шкоди і людським помешканням, або навіть забрати життя.
Забороняється ламати дерева та гілки, руйнувати грибниці, обдирати кору з дерев та кущів, лякати та ловити лісних тварин і птахів.