Зміст

Про результати опитування роботодавців Кіровоградської області

19.01.2022

опитування

   На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook за результатами пілотного проєкту EU4Skills з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів розміщено комплексний звіт, який складається з наступних розділів: “Результати статистичного аналізу”, “Результати щорічного опитування роботодавців”, “Результати опитування випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти 2020 року”, “Результати експертної оцінки окремих ВЕД”.

У першій рубриці проаналізовано статистичні дані та визначено, що пріоритетними видами економічної діяльності в області були і залишаються сільське господарство, переробна промисловість, сфера торгівлі. При цьому рівень середньомісячної заробітної плати у сільському господарстві та торгівлі відстає від середнього рівня, а в промисловості – перевищує середній рівень.  Склався такий розподіл підприємств (станом на 01.01.2021) – 6 великих підприємств, 401 середнє підприємство, 981 мале підприємство,                               7162 мікропідприємств. В області було зареєстровано 29766 фізичних осіб-підприємців. Найбільше підприємств (40%) за видами економічної діяльності належать до сфери сільського господарства, торгівлі (21%) та сфери промисловості (11%). Зібрана також інформація про кількість підприємств та підприємців по нових 4-х районах та по старій градації районів і міст обласного значення.

В опитуванні взяли участь 916 роботодавців, у яких працює                                  68054 працівники (загальна кількість робочих місць по області 173902, частка опитаних складає 39,1%). За формами власності склався наступний розподіл підприємств – 50% приватна, 29% комунальна, 18% державна форма власності, 2% змішана форма власності. 54% опитаних підприємств мають ринки збуту продукції в межах міста (району), 32% в межах області, 34% в межах каїни, 11% за межами країни. 81% опитаних підприємств зазначили, що вони мають середній рівень заробітної плати відносно інших підприємств відповідної галузі.

Примітка. Матеріали опитування роботодавців використовуються, серед іншого, для покращення співпраці з ними центрами зайнятості. Ознайомитись із напрямками співпраці можливо на вебсторінці обласного центру зайнятості у розділі “Роботодавцям”. Більш детально за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/?fbclid=IwAR0264mSAAZqFqRjJxtmFIfYs4ktcpKoSp16B6g0Y1s_8Eqs8QjuuT6qPTw

В одній з рубрик комплексного звіту зібрані дані, що характеризують стан трудових ресурсів області.

Так, чисельність населення Кіровоградської області (станом на 01.01.2021) складала 920,1 тисячі осіб, з них 414,7 тисячі осіб – це громадяни у віці                         від 15 до 70 років (вікова категорія, яка найбільш відповідає терміну працездатні особи). Наведена інформація про розподіл населення за новими                 4-ма районами та попередньою структурою районів і міст обласного значення. Зібрана також інформація щодо чисельності населення в об’єднаних територіальних громадах. Математичним шляхом (пропорційно) визначена чисельність населення віком від 15 до 70 років у районах та громадах (чисельність населення цієї категорії статистично визначена тільки на рівні області). Проаналізовано статистичні дані щодо кількості найманих працівників – залежно від градації підприємств (великі, середні, малі, мікро- та підприємці), розподілу за районами.

Примітка. 12.01.2022 відбулась пресконференція в обласній державній адміністрації, під час якої було презентовано пілотний проєкт. Переглянути відеозвіт про захід можливо на сторінці облдержадміністрації в соціальній мережі Facebook. Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/kr.oda.gov.ua/videos/468257764688418

За результатами реалізації пілотного проєкту з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів підготовлено третій розділ звіту “Результати опитування випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти 2020 року” сформовано на підставі опитування 801 випускника закладів професійної (професійно-технічної) освіти шляхом заповнення анкет за онлайн-посиланням. Таке опитування було організоване навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області та закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

Детально з результатами опитування випускників є можливість ознайомитись переглянувши звіт, що розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook.

(З інформацією щодо інших напрямків діяльності навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області є можливість ознайомитись на вебсторінці за посиланням: http://www.nmk-pto.kr.ua/)

Четвертий розділ комплексного звіту “Ринок праці Кіровоградської області. 2021” “Результати експертної оцінки окремих ВЕД” висвітлює діяльність експертних фокус-груп.

Одна з цих груп досліджувала ситуацію на регіональному ринку праці у сфері сільського господарства. В її роботі активну участь взяли представники агробізнесу (Ольга ГОЛОБОРОДЬКО, голова ГО “Кіровоградська обласна рада сільгосппідприємств”), аграрної науки (Ігор СЕМЕНЯКА, директор Інституту сільського господарства Степу НААН України, Микола МОСТІПАН, завідувач кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету), дорадчих служб (Віталій ГЛІЖИНСЬКИЙ, голова   ГО “Кіровоградська обласна сільськогосподарська дорадча служба”).

Щодо обласної сільськогосподарської дорадчої служби слід підкреслити, що керівник цієї організації не тільки взяв участь у роботі експертної групи, а й організовує дієву співпрацю з обласним центром зайнятості з питань інформування агровиробників про зміни у законодавстві про зайнятість населення, про співпрацю центрів зайнятості з роботодавцями та з інших питань зайнятості на шпальтах друкованих видань дорадчої служби.

З інформацією щодо інших напрямків діяльності дорадчої служби є можливість ознайомитись на її сторінці у соціальній мережі Facebook. Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/groups/doradakirovograd

Крім того, бажаючі ознайомитись з інформацією щодо стану зареєстрованого ринку праці області можуть це зробити, завітавши до розділу “Аналітика та статистика” на вебсторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Детальніше за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/analitics/view

                                                                                                                                                                                                                    Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості