Зміст

Профілактика сказу

17.10.2024

Епізоотична ситуація щодо сказу тварин на території Кропивницького району Знімок екрана 2024 09 23 134049залишається напруженою.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.

Основним джерелом інфекції є хворі на сказ м’ясоїдні тварини. Резервуаром збудника у природі є дикі м’ясоїдні, в основному червоні лисиці.

Основним захистом від інфекції є щеплення тварин.

Собаки та коти, що утримуються приватними господарями, притулками та будь-якими суб’єктами господарювання різних форм власності, незалежно від породи, починаючи з трьохмісячного віку в обов’язковому порядку щорічно повинні піддаватися вакцинації проти сказу у закладах ветеринарної медицини або лікарями ветеринарної медицини, діяльність яких ліцензована.

Органи комунального господарства, житлово-експлуатаційні організації, адміністрації ринків, м’ясо- і молокопереробних підприємств, магазинів, їдалень, ресторанів, коменданти гуртожитків, власники будинків зобов’язані утримувати в належному санітарному стані території підприємств, ринки, звалища, майданчики для сміття і інших відходів, не допускати скупчення безпритульних собак і котів в таких місцях, приймати заходи, що виключають можливість проникнення тварин в підвали, на горища та в інші нежитлові приміщення.

Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності зобов’язані:

доставляти сільськогосподарських тварин, собак та котів на вимогу посадових осіб закладів ветеринарної медицини для огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок;

для охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів використовувати лише вакцинованих проти сказу собак, вживати заходів щодо недопущення диких хижаків та безпритульних тварин в місця перебування свійських тварин;

про кожний випадок покусу сільськогосподарських і домашніх тварин дикими тваринами, безпритульними собаками або котами, а також при підозрі захворювання тварин на сказ, власник повинен негайно повідомляти установу державної ветеринарної медицини та ізолювати таких тварин;

у випадку покусу людини собакою чи котом або травмування шкіри, слизових оболонок, власник або постраждала особа, повинні негайно інформувати державні заклади охорони здоров’я та ветеринарної медицини.

Треба пам’ятати, що найкращий спосіб боротьби зі сказом – це профілактика. Регулярне щеплення, обмеження контакту з дикими тваринами й обізнаність населення допоможуть зберегти здоров’я вашого улюбленця та забезпечити безпеку вашого оточення.

 

 

Кропивницьке районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області