Зміст

Регламент дій при проведенні авіахімобробок

25.03.2021

Unnamed (1)

      Виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів у сільському господарстві регламентується Державними санітарними правилами      авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, ДСП 382 – 96, затвердженими наказом МОЗ України від 18.12.1996 року № 382  та  Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСанПіН 8.8.1.2.001-98.

Для авіахімобробок дозволяється використовувати повітряні судна, які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають СЕРТИФІКАТ  на право виконання авіаційно-хімічних робіт.

 Заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські і лісові угіддя повинні бути нанесені на карти-схеми землелісокористування. Проекти авіаційно – хімічних робіт мають бути ПОГОДЖЕНІ установами Держпродспоживслужби і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт.

   Всі працівники, що зайняті виконанням авіаційно-хімічних робіт,  повинні мати при собі допуск  на право роботи з пестицидами і агрохімікатами, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи. Вказані  вимоги є обов’язковими для виконання усіма підприємствами незалежно від форм власності. Порушення вимог тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.

 При авіаційному методі дозволяється застосовувати тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені до «Переліку препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні». Замовники авіаційно-хімічних робіт за 3 доби  до початку обробок сповіщають населення та пасічників через засоби масової інформації про місце, час, строки обробок пестицидами, час, на який необхідно ізолювати бджіл.

Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві  здійснюється в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +220С, на робочій висоті не більше 3 м над полем. На відстані  300 м від оброблених ділянок, а також на дорогах, які ведуть до аеродрому,  встановлюють  попереджувальні знаки безпеки.

 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

проводити авіаційні обробки                пестицидами посіви сільськогосподарських культур, які розташовані ближче:Images

а) 5 км від постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водоймищ, джерел водопостачання і місць випасу худоби;

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також посівів с/г культур, які використовуються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт ;

– проводити хімічні обробки садів при наявності у них квітучих рослин, а сільськогосподарські культури – в період цвітіння.

 Застосування пестицидів авіаційним методом в будь-якому випадку має бути безпечним для населення та навколишнього природного середовища.

 Відповідальність за дотримання вимог санітарних правил і норм при авіаобробках покладається на замовника авіаційних робіт та експлуатанта повітряних суден сільгоспавіації.

   Ігнорування вимог проведення авіаційно – хімічних робіт може привести до тяжких наслідків – як для здоров’я населення, так і навколишнього середовища    При авіаційному застосуванні пестицидів необхідно надавати перевагу таким формам препаратів і методам обробки, які мінімізують забруднення ними навколишнього середовища (гранули, важкі аерозолі, обробка по краю, обробка по діагоналі тощо), а також використанню комбінованих препаратів, що підвищують ефективність обробок при зменшенні норм витрат пестицидів.

 

Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Адреса: м. Кропивницький, вул.Тараса Карпи, 84

тел. (0522) 32-12-21 або 32-12-64

Email: fitokr@ukr.net