Зміст

«Роботодавцям на замітку»

17.06.2021

Aee5f14e75e7d76299bd3cdacdb9ba95

Ви маєте потребу в кадрах? Звертайтеся до служби зайнятості!

Однією з важливих складових успішного заповнення роботодавцем вільних робочих місць та вакантних посад кваліфікованими кадрами є подання до державної служби зайнятості форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», незалежно від місцезнаходження роботодавця, у т.ч. й через електронний кабінет роботодавця.

Вимогу щодо інформування служби зайнятості про вакансії містить Закон України «Про зайнятість населення», відповідно до якого роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження.

Звіт подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу, не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансій. Слід наголосити, що датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

У разі відсутності потреби здійснення добору працівників та зайняття вакансії, роботодавець може самостійно повідомити про це фахівців базового центру зайнятості, будь-яким зручним для нього способом: у письмовій чи усній (телефонній) формі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії – добір претендентів на неї центром зайнятості припиняється.

З порядком щодо заповнення роботодавцями зазначеної та інших форм звітності можна ознайомитися завітавши на вебсторінку Кіровоградського обласного центру зайнятості у рубрику «Роботодавцям» – підрубрика «Форми звітності».

Хто подає звіт про заплановане масове вивільнення працівників та у яких випадках?

У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання повинні подавати до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності звіт за формою №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці».

Нагадуємо, що зазначена форма звітності віднедавна змінена і подається за новою формою. Нова форма звітності та порядок її складання затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 березня 2021 року №563, що зареєстрований в Міністерство юстиції України 05 квітня 2021 року за №445/36067.

Термін подання звітності – не пізніше ніж за два місяці до вивільнення та не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення в разі звільнення держслужбовців (п. 1 та 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу»). У разі якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання інформації є перший після нього робочий день.

Інформація за встановленою формою подається в паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації).

Слід нагадати, що критерії масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом 3 місяців), крім випадку ліквідації юридичної особи, визначені у ст. 48 Закону «Про зайнятість населення».

Звертаємо увагу, що наказ Міністерства соціальної політики від 31 травня 2013 року №317, яким було затверджено форму звітності №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядок її подання, втратив чинність.