Зміст

Що робити при обмороженні або замерзанні

15.01.2021

20 Main   Якщо німіють пальці та щипає ніс, в подушечках пальців з’являється поколювання, а потім настає їх оніміння та побіління пальців і обличчя, то у вас  перші ознаки обмороження. А обморозитись можна  під час довгого перебування на вулиці навіть за нульової температури, якщо дме різкий вологий вітер. На холоді насамперед  відкриті частини тіла: шкіра бліднішає і втрачає чутливість.
Поради першої допомоги при відмороженні:
–    помістити постраждалого   в тепле приміщення, дати  гарячого чаю, кави або вина;
–    розтерти щоки, ніс, вуха, якщо вони побіліли, чистою рукою до почервоніння і появи поколювання;
–    розтерти відморожені частини тіла спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо їх немає, розтерти м’якою рукавичкою, хутряним коміром або сухою фланеллю. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а охолоджує відмороженні ділянки та ушкоджує шкіру!
–    примусити постраждалого під час розтирання рухати ушкодженою кінцівкою. Розтирання заборонене, якщо з’явилось припухання  відмороженого місця або пухирі! Покласти на відморожене місце пов’язку з товстим шаром вати, покласти кінцівку вище і доставити постраждалого до лікарні або викликати швидку медичну допомогу (тел. 103).
Загальне системне ураження організму холодом найчастіше розвивається у людей виснажених, а також при алкогольному сп’янінні.
Симптоми замерзання – спочатку виникає сонливість, млявість, порушення координації рухів, пригнічується стан, температура тіла знижується. Пам’ятайте! Серце зупиняється при температурі тіла  26С.

Поради щодо першої допомога при замерзанні:
–    необхідно швидко відновити нормальну температуру тіла! Для цього помістити постраждалого у ванну, вода в якій повинна бути 25-30С, а через 20-30 хвилин воду довести до температури 35С (але не вище!);
–    можна обкласти тіло грілками, пляшками з теплою водою тієї ж самої температуру (якщо ванни немає);
–    при порушенні дихання і серцевої діяльності – робити штучне дихання і закритий масаж серця;
–    після відновлення нормальної температури і свідомості, дати постраждалому гарячого чаю або кави, укрити теплою ковдрою і доставити до лікувального закладу або викликати швидку медичну допомогу (тел. 103).