Введення карантинних та обмежувальних заходів, внесло в наше життя певні зміни. Головне – бачити у цих змінах не проблеми, а можливості для нового зростання і розвитку, у т.ч. професійному.
Державною службою зайнятості запроваджено для безробітних електронні сервіси, які допоможуть кожному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування:
• «Освітній портал ДСЗ» (https://skills.dcz.gov.ua/);
• «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри» (http://profi.dcz.gov.ua/);
• «Консультаційна мережу «Моя професія» (https://test.myprofession.com.ua/).
Також актуальними є онлайн сервіси для пошуку роботи, зокрема:
• «Інтерактивна мапа вакансій», яка дає можливість дистанційно, за допомогою ґаджетів чи персонального комп’ютера, здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою;
• «Персональний кабінет шукача роботи», у якому зареєстрований безробітний може створити власне резюме, підібрати роботу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю, а також іншу корисну інформацію, пов’язану з працевлаштуванням.
Крім того, з актуальною інформацією щодо послуг служби зайнятості та ситуації на ринку праці безробітні можуть ознайомитись на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище».
У листопаді безробітні Кіровоградщини зможуть безкоштовно здобути 15 професій
У листопаді поточного року безробітні громадяни, які зареєстровані у службі зайнятості, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за 15 спеціальностями.
Навчання здійснюється у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
До мережі ЦПТО ДСЗ входять 11 навчальних закладів, що розміщені у Дніпрі, Івано-Франківську, Краматорську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Сєвєродонецьку, Сумах, Харкові та Херсоні.
У листопаді навчання здійснюватиметься в Одеському, Сумському та Харківському ЦПТО за такими професіями: контролер-касир, лицювальник-плиточник, муляр, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, перукар (перукар-модельєр), покоївка, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, слюсар-сантехнік, столяр, токар, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, фрезерувальник, штукатур.
Також безробітні Кіровоградщини матимуть змогу пройти у Одеському ЦПТО курси цільового призначення за навчальними програмами «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу» та «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності».
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Для кваліфікованих робітників – ризик безробіття мінімальний
Зміни, що відбуваються на ринку праці області, пов’язані із підвищенням попиту на кваліфіковану робочу силу. До того ж, брак кваліфікованих кадрів характерний для багатьох галузей.
Сьогодні роботодавці сталять вимоги не тільки до напряму і до рівня освіти, а й, перш за все, до конкретних навичок і досвіду роботи претендентів на працевлаштування.
Значна кількість підприємств відчуває потребу у кваліфікованих кадрах за робітничими професіями, зокрема, токарях, шліфувальниках, слюсарях-інструментальниках, фрезерувальниках та інших.
Попитом на ринку праці області користуються професії, пов’язані з наявністю високого рівня освіти і кваліфікації: економісти, юристи і бухгалтери високої кваліфікації, менеджери різних рівнів. Не вистачає медичних працівників, вчителів у сільській місцевості.
Гід з державних послуг допоможе зорієнтуватися у нових е-сервісах
З початком карантинних обмежень електронізація взаємин з різними державними органами увійшла у нашу повсякденність. Це стосується, зокрема, й можливості онлайн реєстрації в державній службі зайнятості та отримання статусу безробітного для власників цифрового підпису через портал «Дія».
Черговою віхою стало створення Міністерством цифрової трансформації України своєрідного путівника для користувачів – Гіду з державних послуг – порталу з інформацією про всі послуги, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Відтепер на сервісі доступна інформація про 1170 послуг – місце надання, строки, вартість, необхідні документи, а також спосіб оскарження результатів неналежним чином наданих послуг. Сервіс постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні. Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес – усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді. Перейти на портал можна за цим посиланням.
Привертає увагу зручний для користувача інтерфейс, в якому послуги згруповані не за суб’єктами, а за різними життєвими подіями та ситуаціями, близькими кожній людині. Наприклад:
– «Я потребую соціального захисту»
– «Мене цікавлять трудові правовідносини»
– «Я планую займатися незалежною професійною діяльністю» тощо.
Варто наголосити, що Гід з державних послуг – це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, про яку не згадано на Гіді, посилання на цей портал є аргументом для громадян не надавати додаткові документи.
На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про потрібну йому послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатися зворотним зв’язком – і послуга обов’язково з’явиться на сервісі. Такий двосторонній зв’язок допомагає покращити сервіс, визначити найбільш популярні послуги та виявити проблемні напрямки.
Державна служба зайнятості закликає громадян більш активно користуватися онлайн порталом «Дія» для отримання державних послуг, зокрема, й соціального захисту у разі настання безробіття.
Нагадаємо, що з дати запуску порталу «Дія», тобто з 26 квітня цього року вже понад 15 тисяч громадян зареєструвалися в службі зайнятості завдяки цьому сервісу. З інструкцією щодо можливостей електронної реєстрації та оформленню виплат допомоги по безробіттю можна ознайомитися за посиланням.