Упродовж вересня – жовтня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Державний центр зайнятості та обласні військові адміністрації проведуть інформаційну кампанію «Робота для ВПО: ти потрібен!».
Мета кампанії – посилення комунікації між усіма інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними українцями, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.
Ціль – збільшити кількість внутрішніх переселенців, які знайшли роботу, в рази.
Кіровоградський обласний центр зайнятості розробляє комплекс заходів щодо охоплення інформаційними послугами тих переселенців працездатного віку, які поки не звертались за пошуком роботи. Завдання – спонукати їх бути активними на ринку праці, адже кількість вакансій зростає, а роботодавці зацікавлені брати їх на роботу, оскільки отримують фінансову компенсацію у разі працевлаштування ВПО.
Перелік програм за участі міжнародних гуманітарних організацій, спрямованих на допомогу працевлаштуванню ВПО
-
Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму.
- В Україні стартує програма E-Export Intensive, яка покликана залучити до електронної комерції переселенців, ветеранів і підприємців, що постраждали через війну. Навчальний курс допоможе ознайомитися зі всіма аспектами роботи в сегменті e-commerce, зокрема з відкриттям магазину і здійсненням перших продажів на найпопулярніших платформах eBay, Etsy, Amazon, Shopify. E-Export Intensive протягом червня-липня передбачає серію безкоштовних практичних вебінарів. Долучитися до навчального процесу можна, попередньо зареєструвавшись онлайн.
- Постраждалі від війни громадяни з Київської, Чернігівської та Полтавської областей можуть взяти участь у проєкті перекваліфікації від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Проєктом передбачена можливість для 300 мешканців зазначених регіонів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які повернулися у громади, пройти навчання й опанувати такі нові спеціальності: · швачка; · кондитер; · бухгалтер; · тестувальник програмного забезпечення; · водій вантажного автомобіля; · перукар; · манікюрник та інші.
Для мікропідприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK9_SRDjSqyBwzswEBD7yoIY_u02DN_2HHy7DPoms469PLDQ/viewform
Для малих підприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8ESyuJfHegxcCXTZPeVjJthz-i19T_x97Q5BYrT1YzSKKgQ/viewform
- Міжнародна гуманітарна організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe надає грантову допомогу підприємцям з-поміж ВПО, а також мікробізнесу, який постраждав від військової агресії. (https://help-ukraine.org.ua/projects/otrimannya-tsilovoyi-groshovoyi-dopomogi-dlya-rozvitku-mikrobiznesu/)
- Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу. Про це повідомили на сайті організації. До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця. Організатори планують підтримати не менше сотні підприємницьких проєктів. Сумарний бюджет конкурсу – 10 млн гривень. (https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=TuNZ1IESlEqgsDFgaWqB7T5FvRA6Do5Kt-hOAyWNae5UQjBEU0xZWDFPRjE5NEtUMUhWN0xHQURERS4u)
- В Україні працює кар’єрний проєкт для жінок «ВОНА хаб». Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Це місце, де жінки, які постраждали від війни, можуть знайти підтримку, отримати роботу та професію. Для цього спеціалісти безкоштовно навчають новим спеціальностям і навичкам, допомагають у працевлаштуванні й навіть у розвитку власного бізнесу. Вибір професій різноманітний: від ландшафтного дизайнера до оператора дронів, а кар’єрні консультанти працюють з кожною жінкою індивідуально. Всього працює 7 просторів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі. Докладніше про проєкт і вибір професій – за посиланням https://www.vonahub.org.ua/opys-proiektu/