Зміст

Увага! Африканська чума свиней !

14.11.2023

7909c0ece030d7bd7ac982f66cbef7f1 W640У Приютівській громаді, що на Кіровоградщині, на території приватної садиби у селі Сургани виявили африканську чуму свиней.

Як повідомили у пресслужбі Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, всього в домоволодінні утримувалося 7 свиней. З огляду на загибель однієї свині та наявність у хворої ознак африканської чуми свиней фахівці відібрали біологічний матеріал для дослідження в лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами дослідження спеціалісти встановили діагноз африканська чума свиней (АЧС).

Так, хворих тварин ліквідують, а приміщення, в яких вони утримувалися, знезаражують. Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів`я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

Приватну садибу визначили карантинною зоною. Під наглядом знаходиться:

  • місто Олександрія (мікрорайони Заводський, Північно-східний, Південно-східний),
  • села Звенигородка, Олександро-Степанівка Олександрійської територіальної громади;
  • села Андріївка, Рожеве, Степанівка, Мала Березівка, Запоріжжя, Новоулянівка Приютівської територіальної громади;
  • села Куколівка, Солов’ївка, Олександрівка, Сонине, Трудівка Попельнастівської територіальної громади.

Довідка:

Африканська чума свиней – це одна з найнебезпечніших хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати все, навіть потенційно інфіковане, свинопоголів’я. Водночас вірус АЧС не передається людині та є безпечним для її здоров’я. Зараження свиней у господарствах може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та обслуговуючий персонал.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство Держпродспоживслужба в Кіровоградській області закликає власників тварин уважно спостерігати за станом їхнього здоров’я та дотримуватися правил біобезпеки:

  • перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщенні де утримуються свині. Гумове взуття – лише для свинарника. Вірус не переноситься повітрям, потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник або персонал;
  • якщо ходите до лісу, у жодному разі не заходьте в цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус шириться серед диких кабанів;перед входом у свинарник покладіть (в розрізану пластикову каністру) килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом (наприклад, добре підійде «Білизна», універсальний чистячий засіб тощо). Це дієвий спосіб знищити бактерії та віруси на взутті;
  • не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
  • не випускайте свиней з хліва – їх не можна вигулювати;
  • не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
  • не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
  • щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, – обов’язково повідомте ветеринарного лікаря;
  • пам’ятайте, що інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу. Лише суворе дотримання зазначених вище вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання та значних економічних збитків.

У разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за телефоном: (0522) 32 13 61.