Зміст

Увага! Африканська чума свиней !

14.08.2023

1620731902 4cb8baed25282a306b3e LargeУ В А Г А !   До всіх господарів, хто утримує свиней!

  Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  07. 08. 2023 року  було зареєстровано один випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме: – в особистому приватному господарстві села Петрівка Компаніївської селищної ради по вулиці Центральна № 3. Державною лабораторією Держпродспоживслужби (за результатами досліджень  від 08.08.2023 року №2534) підтверджено наявність збудника у 2-х свиней віком 2 роки.

Африканська чума свиней – контагіозна і найбільше згубна вірусна хвороба. До африканської чуми сприятливі домашні й дикі свині незалежно від віку і породи. Джерело збудника інфекції – хворі свині та вірусоносії. З організму заразних свиней вірус виділяється з кров’ю при носових кровотечах, із фекаліями, сечею, слиною. Можливе зараження респіраторним шляхом, через пошкоджену шкіру й укуси заражених аргасових кліщів, що є переносниками і резервуаром вірусу африканської чуми свиней. Небезпечні фактори передачі збудника інфекції продукти забою заражених свиней (м’ясо, м’ясні вироби, сало, кров, кістки, шкури). Крім того механічно вірус можуть поширювати люди, домашні тварини різних видів, комахи, гризуни, що знаходяться на зараженій вірусом території.

Збудник африканської чуми свиней дуже стійкий проти широкого діапазону температур. При температурі 50С зберігає вірулентність до семи років, у м’ясі від хворих тварин – 155 днів, копченій шинці– до 5-ти місяців. Проти антибіотиків він дуже стійкий.

До вірусу африканської чуми свиней несприятливі тварини інших видів, а також люди.

Смертність хворих тварин досягає 98 – 100 відсотків.

Ранніми ознаками є пригнічення, залежування. Свині неохоче поїдають корм. Температура тіла підвищується до 40,5 – 42,0С і тримається майже до загибелі. Спостерігається слабкість, різко виражене посиніння шкіри та крововиливи в різних ділянках тіла, носова кровотеча та інші ознаки.

Вакцинопрофілактика та лікування хворих тварин не розроблене і заборонене.

Як запобігти занесенню вірусу АЧС?

 

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

• Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

• Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.

• Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

• Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець на диких свиней.

• Не згодовувати свиням харчові відходи.

Пам’ятайте!

При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини.

Краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку себе та всіх сусідів!