Про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа ‒ свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому. Особливо треба бути уважними в зимовий період, адже щорічно реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю, а також спостерігається зростання виробничого травматизму, серед причин яких слід відмітити дорожньо-транспортні пригоди, внаслідок погіршення погодних умов на дорогах загального користування, падіння працівників при пересуванні залишками опалого листя, під час пересування тротуарами і дорогами населених пунктів та безпосередньо територіями підприємств, які були вкриті снігом, талою кригою, не оброблені відсівом, та внаслідок ожеледиці.
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ з питань профілактики виробничого травматизму та розслідувань нещасних випадків на виробництві можна за номером 096 044 8091, або за адресою: м. Кропивницький, проспект Європейський, буд. 11а, кабінет 306.
Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області застерігає працівників щодо безпечного пересування територіями підприємств та населених пунктів.
Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю, працівникам слід дотримуватись таких порад
- У період танення льоду слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
- Пересувайтеся не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
- За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.
- При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає травмувань.
- Не рухайтесь з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум, до травмування а, можливо, й до загибелі.
- Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення.
Світлана КРИВЕНКО,
начальник управління контрольно-перевірочної роботи
головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області