Зміст

Увага! Ускладнення погодних умов! Застереження від рятувальників

28.12.2021

Unnamed (1)

По області очікуються значні опади, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, ожеледь, налипання мокрого снігу, на дорогах утримається ожеледиця.

Шановні громадяни! Служба порятунку звертається до вас із закликом дотримуватись правил безпеки під час негоди!

Під час ускладнення погодних умов:

  • необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті
  • створити удома необхідний запас продуктів, води, палива
  • виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

 Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом.

Крім того, не занесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення «розморожування двигуна». При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів; з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом. Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду. Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості харч і воду для тварин. Під час ожеледі пересування пішоходів ускладнюється, обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стане реальною загрозою для людей (травматизм). Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревами.

Під час ожеледі ускладнюється пересування пішоходів.

Обвалення різних конструкцій під вагою снігу або від сильного вітру предсиавляє реальну загрозу для людей. Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревам, біля високих парканів.

Пресслужба ГУ ДСНС в області