Верховна Рада України прийняла Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Більшість статей закону почнуть діяти через 6 місяців, а покарання за порушення заборони – через 9 місяців.
Під обмеження потрапили:
- надтонкі пластикові пакети (товщина до 15 мікрометрів);
- тонкі пластикові пакети (товщина від 15 до 50 мікрометрів);
- оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.
Відтепер в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг їх не можна розповсюджувати (платно й безоплатно). Є виняток для надлегких пластикових пакетів шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм, які призначені для транспортування свіжої риби та м’яса, сипучих продуктів та льоду.
В усіх інших випадках тонкі поліетиленові пакети слід вилучити.
Замість звичайних пластикових пакетів можна використовувати біорозкладні – які за участю мікроорганізмів розкладаються на елементи природного походження. Вони повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації. Кожен такий пакет повинен мати маркування.
Забороняється нанесення слів «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо пакунок не відповідає вимогам.
За порушення вимог законодавства купівлі/продажу на порушників очікує штраф у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 – 17 000 грн). За повторне, протягом трьох років, вчинення такого ж порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 34 000 грн).
За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 – 3 400 грн), а за повторне вчинення такого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 – 8 500 грн).