Зміст

Відбулася зустрічь з керівниками територіальних громад області

22.07.2021

2a22844c505de0a42c62a750aef349c3 L

  Сільський голова Прасковія Мудрак взяла участь у робочій зустрічі  з питань взаємодії територіальних підрозділів Держпродспоживслужби з органами місцевого самоврядування . Перший заступник начальника Держпродспоживслужби Кіровоградщини Андрій Багрій зауважив, що вирішення багатьох проблемних питань залежить насамперед від ефективності такої взаємодії та залученості до процесу керівників територіальних громад.

Зокрема, можна виділити три основні напрями роботи з громадами, а саме:

– ветеринарна медицина;

– фітосанітарна безпека;

– дотримання санітарного законодавства.

До прикладу – необхідність здійснення протиепізоотичних заходів через регулярне проведення повного комплексу заходів з профілактики та ліквідації інфекційних захворювань тварин на територіях громад (мова йде про такі небезпечні захворювання як сказ, африканська чума свиней, грип птиці тощо); розробка та впровадження місцевих програм, спрямованих на оздоровлення територій від сказу, профілактики, ліквідації та недопущення розповсюдження АЧС та інших хвороб, регулювання чисельності безпритульних тварин на території населених пунктів.

Окрім цього, важливим є питання впровадження на територіях населених пунктів контролю за дотриманням правил утримання домашніх собак та котів, будівництва притулків для безпритульних тварин тощо.

Також успішним прикладом взаємодії доречно назвати робочі групи або комісії – по загибелі бджіл, посівів та іншим надзвичайним ситуаціям. Комісії чи робочі групи створюються на місцях для оперативного та кваліфікованого розгляду звернень, формування плану дій та організації заходів з визначених питань.

Доповідач зазначив, що наразі в області діє «Обласна програма з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території області», основним завданням якої є систематичне проведення ліквідації карантинних організмів, зокрема амброзії, в населених пунктах, на узбіччях доріг, сільськогосподарських угіддях тощо.

Окрім цього, Андрій Багрій наголосив на необхідності покращити матеріально-технічну базу харчоблоків у дошкільних та загальноосвітніх закладах області, здійснювати контроль за якістю води в закладах освіти, впровадити Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти та зміни в підходах до організації сучасного, здорового, збалансованого та повноцінного харчування дітей.