День 26 квітня став одним з найтрагічніших в нашій історії. Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Щороку в цю пам’ятну дату проводяться акції вшанування тих героїв, які стали на захист людей в найтяжчі, перші дні після трагедії. Це ліквідатори, рятівники, співробітники атомної електростанції, військові та цивільні громадяни, прості мешканці міста Прип’ять та прилеглих територій. Всі вони назавжди залишаться героями для України, на прикладі хоробрості яких будуть виховуватися наступні покоління.
Цьогоріч вшанування проводиться у вигляді міжнародної акції Chornobyl.33. Через 33 роки після аварії 1986-го Прип’ять знову ожила… У ніч з 25 на 26 квітня 2019 року о 01:24, в момент вибуху на Чорнобильській АЕС, в покинутому місті енергетиків Прип’ять всі бажаючі запалили 33 свічки в пам’ять про людей, яких з нами більше немає, в пам’ять про дітей, живих і ненароджених, в пам’ять про те, що найбільша техногенна катастрофа сталася саме тут.
В Первозванівській ОТГ також долучилися до цієї акції. В Первозванівському будинку культури зібралися здобувачі освіти та викладачі КЗ «Первозванівське НВО», працівники Первозванівської сільської ради, Первозванівської сільської бібліотеки та Первозванівського будинку культури. І поки горіли символічні 33 свічечки, Голова Ради ветеранів Бенько Лариса Іванівна розповідала всім присутнім про те, як сталася трагедія та про тих жителів нашої громади, хто приймав безпосередню участь у ліквідації її наслідків.
В усіх навчальних закладах громади відбулися тематичні уроки та зустрічі з ліквідаторами наслідків аварії, а в бібліотеках організовано книжкові виставки.
В Первозванівській бібліотеці проведено мультимедійну годину-зустріч старшекласників з учасницею ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Лебедченко Неонілою Миколаївною. Також учасники зустрічі ознайомилися з іншими ліквідаторами, які проживають на території Первозванівської ОТГ, відвідавши стенд на Галереї Слави, присвячений подіям Чорнобильської катастрофи. Крім цього, бібліотекар Ключнікова Ольга Олексіївна презентувала відвідувачам тематичний плакат “Пам’ятаймо про Чорнобиль, думаємо про майбутнє”.
Серед учнів 6-7 кл. Федорівської філії була проведена виховна година присвячена 33-річниці Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль з пам’яті не стерти. Під час години діти ознайомилися з презентацією «26 квітня – день Чорнобильської трагедії», тематичною виставкою «Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні», отримали пам’ятки, з яких дізналися про вплив радіоактивних речовин на організм людини, про джерела радіації в побуті, основні дії населення у випадку раптового радіаційного забруднення, які підготовила сільський бібліотекар Ніна Комашко.
На спільний захід, проведений працівниками закладів освіти та культури у Степовому старостинському окрузі бібліотекар Горностаєва Марина підготувала книжкову виставку під відкритим небом “Чорне крило Чорнобиля “, яку з задоволенням продивилися як малі так і дорослі.
Калинівський бібліотекар Назаренко Олена підготувала книжкову тематичну виставку “Біль Чорнобиля з роками не згасає”, з якою ознайомилися школярі та дорослі відвідувачі.