Зміст

Як продовжити дію закордонного паспорту під час війни?

11.05.2022

8eefae7a86981a6911b1c6eab68618bb Документи для продовження строку дії закордонного паспорту подаються до територіального підрозділу ДМС а також посольства та консульської установи України незалежно від місця реєстрації, тобто – за місцем звернення. Інформація вноситься в закордонний паспорт в день звернення, безоплатно.

ЮРЛІГА розповідає, що у зв’язку з військовою агресією російської федерації та введенням воєнного стану на усій території України, 28 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив (постанову №170«Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон», якою затверджено Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цей порядок визначив процедуру внесення інформації про продовження стоку дії закордонного паспорта. Ця постанова набирає чинності з 1 березня 2022 р. та діє протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану. Державна міграційна служба інформує, що з 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон продовжено на 5 років.

Тимчасовий порядок визначає процедуру внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії, а також до паспорта для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини (далі – законні представники) інформації про дитину.

Крім того, встановлено, що на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування:

  • перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину;
  • постанова КМУ від 07.05.2014 р. №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» може застосовуватися з особливостями, передбаченими цією постановою.

Процедура внесення інформації про продовження стоку дії закордонного паспорта.

Інформація про продовження строку дії закордонного паспорту вноситься на підставі заяви особи або її законного представника, а також наявного закордонного паспорту.

Документи подаються до територіального підрозділу Державної міграційної служби, а також посольства та консульської установи України незалежно від місця реєстрації, тобто – за місцем звернення. Інформація вноситься в закордонний паспорт в день звернення, безоплатно.

Необхідні документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • заява про продовження строку дії закордонного паспорта.

Куди звертатись? У будь-який територіальний орган або територіальний підрозділ Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що «свідомо прибрали адреси розташування територіальних підрозділів в інтересах національної безпеки». У разі перебування за кордоном до посольства або консульської установи України.

Відновлюється також робота телефонів «гарячої лінії» апарату Державної міграційної служби:

з питань надання адміністративних послуг звертайтесь за номерами:

+38-050-138-29-11 (Vodafon) – тільки голосові дзвінки;

+38-096-915-00-28 (Київстар) – голосові дзвінки; за цим номером Ви також маєте можливість спілкуватися з оператором в месенджері Whatsapp за допомогою текстових повідомлень (без голосових дзвінків).

з питань перевірки стану оформлення документів:

+38-096-033-24-42 (Київстар) – голосові дзвінки; за цим номером Ви також маєте можливість спілкуватися з оператором в месенджері Whatsapp за допомогою текстових повідомлень (без голосових дзвінків).

Час роботи «гарячої лінії»: з 9.00 до 18.00 години.

Строк внесення інформації відбувається в день звернення

Щодо вартості, то внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника.

В який спосіб здійснюється продовження строку дії паспорта?

На 2-5 сторінці закордонного проставляється відмітка «Строк дії паспорта продовжено до ___ року» із зазначенням прізвища та ініціалів посадової особи, що скріплюється печаткою.

Звернутись можна до територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби. У разі перебування за кордоном – до посольства або консульської установи України.У разі, якщо Вами до органу ДМС подано документи на виготовлення паспорту або будь-якого іншого документу, але в зв’язку з війною ви не встигли їх забрати, стан виготовлення можна перевірити на сайті ДМС.

Джерело: https://news.dtkt.ua/society/community/75847