Зміст

Як проголосувати не за місцем реєстрації

18.03.2019

Звичних «відкріпних» талонів більше не існує, натомість громадяни, які з певних причин не проживають за місцем реєстрації, мають змогу отримати одноразове посвідчення, що дозволить обрати іншу дільницю для реалізації волевиявлення. Отже, що для цього потрібно.
1. Не пізніше ніж за 5 днів до виборів, тобто до 26 березня, знайти найближче відділення Державного реєстру виборців. Зазвичай це відповідний структурний підрозділ районної державної адміністрації.
2. Написати за зразком заяву й надати документи, що підтверджують підстави зміни місця голосування. Це може бути, зокрема:
– довідка з місця навчання;
– довідка з місця роботи;
– документи на право власності або оренду житла;
– документи про відрядження, путівка до санаторію тощо.
3. Звертаючись до вищезгаданої установи, не забудьте паспорт та код ІНН.
4. У підсумку у вас на руках має бути одноразове посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.
5. Будьте уважні: зміна місця голосування в першому турі виборів не означає, що вона автоматично діятиме й на другий тур. Аби проголосувати в ньому, вам доведеться повторити процедуру.
6. Переміщеним особам та громадянам України, які проживають на окупованих територіях, але мають бажання голосувати, довідка про підстави для зміни місця голосування не потрібна. Їм буде достатньо штампу в паспорті про відповідну прописку на цих територіях.