Зміст

З 1 березня буде проведена індексація пенсії

28.02.2019

З 1 березня для понад 10 мільйонів пенсіонерів буде проведено автоматичну індексацію пенсій. Підвищення в середньому становитиме 255 грн

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду.

«При проведенні щорічної індексації з 1 березня 2019 року пенсії автоматично будуть перераховані для 10,2 млн пенсіонерів. Середній розмір підвищення становитиме 255 гривень», – сказав він.

Водночас, урядовець підкреслив, що ця цифра не є однаковою для всіх, вона буде диференційованою, але мінімальне зростання становитиме не менше 100 гривень.

Крім того, Рева нагадав, що 1,9 млн пенсіонерів із мінімальними та нижче мінімальних пенсіями, які мають повний страховий стаж, отримають одноразові виплати по 2,4 тис гривень. За його словами, ці виплати здійснюватимуться у березні та квітні двома частинами.

 Також в рамках індексації з 1 березня планується запровадження додаткових виплат пенсіонерам. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко на своїй сторінці у Facebook.

Розенко розповів, що виплата буде здійснена тим, хто має великий страховий стаж: понад 35 років у чоловіків і 30 років у жінок (вихід на пенсію після 2011 року) та 25/20 років (вихід на пенсію до 2011 року).

«Додаткова виплата буде складати 2400 гривень (два транша: 1200 березень та 1200 квітень)», – додав він.