Зміст

З ювілеєм, рідній наш ліцей!

01.12.2023

 

Шановні учні, вчителі та колектив Первозванівського ліцею!

ImagesЗ найбільшим задоволенням та глибоким вдячністю вітаю вас із чудовим ювілеєм — 25 років відданої служби освіті у нашому селищі. Цей величезний крок уперед свідчить про вашу нестримну енергію та великий внесок у розвиток нашої громади.

Протягом четверті століття Первозванівський ліцей став справжнім символом знань, мудрості та тепла домівки для кожного учня. Ваша робота створила невиїмні зв’язки із серцем нашого села.

Дозвольте висловити вам щирі вітання та подяку за труд та самовідданість. Бажаю нових досягнень, креативних ідей та величезної наснаги на шляху до подальших успіхів. Нехай Первозванівський ліцей і надалі блискуче віддзеркалює світло знань у нашій громаді.

З найкращими побажаннями з нагоди ювілею!

З повагою сільський голова Прасковія Мудрак, виконком Первозванівської сільської ради.

Трішки з історії Первозванівського ліцею

У 1897 р. серед матеріалів статистичного  огляду  згадуються проблеми освіти.    “Умови для поширення початкової освіти  вкрай незадовільні.    Школи грамоти є  лише у 4 поселеннях.   В інших селищах    єдиними провідниками грамотності  є   «местные грамотеи»  (сільські писарі), які навчають дітей у себе на дому”. “Неопалимівка и Первозванівка шкіл своїх не мають, а дітей посилають за 3 версти в Завадівське городське училище з платою 2 крб. на рік зі своїми навчальними засобами.  З кожного села ходить по 10 хлопчиків; дівчат не посилають через дальність відстані”. 

  У 1908 р. громада наймала приміщення, у якому проходили навчання дітей заможних селян. В матеріалах сесії Олександрійських повітових земських зборів за 1910 р. згадується, що Первозванівка була серед 90 земських шкіл повіту, у яких у 1909 р. двічі відбулись «народные чтения с фонарём и картинами».  У цих своєрідних освітніх курсах брали участь як діти, так і дорослі. Усього: 184 особи жіночої та чоловічої статі. З них 84 – діти, навчалися постійно. 

  У 1909 р.  Первозванівська сільська громада направила клопотання в земство про будівництво на її території школи. При чому більшу половину витрат громада брала на себе. Одне з селищ  відмовилося від будівництва і училищна рада повіту надала це право нашим предкам. 

  Вартість школи становила 5 тис. крб. Будівельний матеріал – цегла. Будівництво розпочалося у 1910 р. А у 1912 р. одноповерхове приміщення двокласної початкової школи приймало перших учнів.   3 1912 по 1917 рр. школа була двокласною. Земство дбало про підтримання будівлі у належному порядку.

   Після війни семирічна школа носила ім’я Тараса Шевченка. Цей факт вдалося виявити нещодавно, завдяки одному з керівників профспілки освітян області – Світлані Леонідівні Скалько. Вона передала школі свій Похвальний лист.

 У 1989 р. починається нова віха шкільної справи в селі. Прийнято рішення про будівництво нової школи, оскільки стара школа перебувала в аварійному стані. Розпад СРСР та економічні проблеми незалежної України затягнули процес на довгих 9 років.  Навчання у цей час проводилося в клубі та на першому поверсі старої школи.

   1 грудня 1998 р. відбулася урочиста і довгоочікувана  церемонія відкриття приміщення нової школи. На посаді директора була Драбина Людмила Максимівна, яка очолювала навчальний заклад з 1969 р. Багатолітній керівник «старої  школи», вона  відкрила «нову школу»,  а в січні 1999 р. передала цю почесну і відповідальну посаду  Леоніду Семеновичу Курілову. Розпочався новітній період в історії освіти села Первозванівка.

   Після Революції Гідності, в країні почався процес децентралізації. 19 травня 2017 року рішенням сесії Кіровоградської районної ради Первозванівська школа реорганізувалась у Комунальний заклад “Первозванівське навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” і стала опорною школою, юридичною особою, яка містить три філії: Калинівську ЗШ І-ІІ ступенів, Степову філію і Федорівську філію.   Педагогічний колектив на чолі з директором закладу Курловою О.М. почали створювати освітній простір відповідно концепції Нова українська школа. Тісна співпраця з депутатським корпусом Первозванівської сільської ради покращили умови для учнів і працівників: