Зміст

Заборона на риболовлю в Україні у 2023 році.

13.04.2023

3

 

Лист Кіровоградської обласної військової адміністрації  щодо вилову риби на водних об’єктах Кіровоградської області.

Заборона вилову риби у 2023 році.

  Заборона на рибалку у 2023 році несе в собі важливу мету – збереження у зимовий період водних ресурсів. Згідно з Держрибагенством, існують місця та водойми, де не можна у жодному разі ловити рибу. Зимові ями, прибережні смуги, це зони, де активно проводиться нерест, їх визначають відповідні органи, і саме там заборонено займатися риболовлею. Місця нересту щорічно змінюються, і їх позначають на інтерактивних картах, які можна завантажити та моніторити інформацію про місця, де дозволено здійснювати риболовлю протягом року, та де не можна, через проведення нересту. Весняна нерестова заборона в Україні поширюється на лов риби з човна, використання остроги, буйка, павука, лов за допомогою струму, лов на електровудки. Також слід врахувати, що заборона поширюється на вилов видів риби, яких занесено до Червоної книги, за таким порушенням слідує штраф. Заборонено також ловити рибу із застосуванням вибухових, отруйних речовин, вогнепальної зброї, колючих предметів.

Коли можна ловити рибу у 2023 році?

  Ловити рибу можна цілий рік і будь-якої доби. Але перш ніж вирушити на рибалку слід знати всі нюанси, так, наприклад, у період нересту не всю рибу можна ловити. На платних водоймах вам також розкажуть, яку рибу можна ловити, а яку потрібно відпустити. Рибалки і самі повинні знати в які періоди рибу ловити не можна, тому що щороку історія повторюється, і досвідчені рибалки давно вже знають наперед усі обмеження.

Але в які періоди не можна ловити рибу?

  1. Не можна ловити рибу під час нересту;
  2. Не можна ловити рибу під час линяння;
  3. Не можна ловити рибу, коли діє заборона лову у зимувальних ямах;
  4. Не можна ловити рибу, коли діє заборона лов риби з човна;
  5. А також не можна ловити рибу, коли діє заборона на нічний лов, переважно остання заборона більше ставитися до Чорного та Азовського моря.
  6. В цьому році вперше діє заборона на вилов щуки з 15.02 по 31.03. слід пам’ятати і це.

Риболовля у 2023 році під час військового стану. Додаткові правила.

  • Не можна рибалити у комендантську годину;
  • Не можна пересуватися на малогабаритних плавзасобах із вудками під час комендантської години;
  • Важливо запам’ятати, нерестова заборона 2023 не поширюється на аматорську рибалку, яка проводиться за межами зимувальних ям (де найвразливіша риба).
  • Рибалка дозволяється тільки з використанням вудки та гачка №10, а також з видною блешнею.
  • Не перевищувати кількість 5 гачків на вудці, в загальнодоступних місцях, і не більше 10 штук на платних водоймах.
  • Допустима до вилову вага риби становить 3 кілограми на одну людину протягом доби, і креветок – 1 кілограм.

Коли закінчується заборона на риболовлю в Україні у 2023 році?

  Для кожного регіону України індивідуальні обмеження, діапазон заборонених до риболовлі дат також у кожної області свій. Так, наприклад, на Західній частині України (Закарпаття, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька область) заборона діє на водоймах з квітня до середини червня, на деяких річках лише закінчується раніше – 15 травня. Північні області (Чернігівська, Волинська, Київська, Житомирська, Сумська) знімають обмеження аж із кінця червня місяця на озерах та лиманах, а от на річку можна раніше виходити – після 10 травня. Східна частина країни (Харківська, Дніпровська) не дозволяє ловити рибу з 10 квітня до 20.05. Центральна Україна, до якої входить Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Вінницька область не допускають до водойм рибалок із середини квітня та до кінця травня, але на озерах обмеження діє аж до кінця червня. Південь України знаменується найдовшою забороною на лов, оскільки там розташовані заповідні території рідкісними видами риб. Рибалити можна в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях до 1 квітня, а починати виходити на воду лише на початку липня.

Державні обласні служби проводять жорсткий контроль над тим, щоб рибалки дотримувалися встановлених законом термінів заборони, щоб риба змогла розмножуватися, привести своє потомство і збільшити свою популяцію.

Детальніше ви можете дізнатися про кожен заборонений період на офіційному сайті – https://darg.gov.ua де кожен рік визначається кожен з періодів відповідно по областях України. .

Де можна ловити рибу?

Рибу в Україні можна ловити на всіх водоймах, що знаходяться на території країни. Але в цьому правилі є свої винятки.

Так, наприклад, ловити рибу не можна:

  • у водоймах, що знаходяться у природно-заповідних фондах;
  • У водоймах, господарствах для розведення риби;
  • У водоймах спеціального призначення: технічних, питних чи лікувальних;
  • А також до цього списку входять водоймища, в яких заборонено вилов риби правилами рибальства України.
  • Ловити рибу не можна в каналах електростанцій, меліоративних системах та шлюзах;
  • Не можна ловити рибу біля мостів, що охороняються;
  • Також забороняється ловити рибу в радіусі 500 м від господарства з розведення риби;
  • Не можна ловити рибу у водоймах екологічно забруднених, наприклад, у зоні Чорнобильської АЕС.
  • Є також водойми, де заборонено аматорську риболовлю Рибоохороною.

Коли рибак, особливо початківець, знатиме усе про правила, норму вилову риби, то цілком можливо в рамках закону ловити рибу, та отримувати насолоду від улюбленої справи.

На що можна ловити рибу та на що не можна?

Мало знати тільки де і коли можна ловити рибу в Україні, потрібно також знати, на яку вудку можна ловити рибу, а яка заборонена в той чи інший сезон.

Розглянемо окремо кожен сезон.

У теплу пору року від весни та до осені можна ловити на:

  •   Донку;
  •   Вудку;
  •   Спінінг;

А ось взимку можна ловити на:

  • зимову вудку використовуючи блешню та гачок не перевищуючи розмір №10. Але також слід пам’ятати, що взимку більш ніж на 5 гачків одному рибалці ловити не можна.

Ловити рибу не можна на такі знаряддя:

  • На знаряддя, що вибухають або отруюють рибу;
  • Використовувати електрострум;
  • Не можна брати із собою на рибалку гострі, колючі ріжучі предмети та ловити на них рибу;
  • Строго заборонено використовувати пневматичну та вогнепальну зброю!
  • А також не можна використовувати промислові знаряддя для лову риби.

Норма вилову риби в Україні на 2023 рік.

7Потрібно знати не тільки коли ловити, на що ловити, а й обов’язково СКІЛЬКИ ловити. Тому що слід суворо дотримуватися правил норми вилову риби в Україні.

Заборона риболовлі в Україні в 2023 році.                              9

Щороку під час весняного нересту складають суворий список заборони вилову риби по всій Україні. Тому щоб убезпечити вас від проблем та штрафів, краще вивчити список днів, коли у 2023 році ловити рибу не можна буде.

Коли відкриття риболовлі у 2023 році

  Зима цьогоріч була не дуже суворою, тому і потепління може прийти значно раніше, ніж зазвичай. Ще звісно є морози, водойми вкриті кригою, в деяких регіонах лежить ще сніг, десь вже давно розтанув. Проте у 2023 році рибалка почнеться в березні, коли є можливість отримати хороший улов окуня, ляща і карася. У такий період риба ближче підпливає до берега, і до місць, де розтане крига, для отримання кисню.

  У квітні рибалки ще можуть порадувати себе спінінгом, на невеликій глибині можна зловити багато риби, у неї в цей момент йде активний період підготовки до нересту, і підвищений апетит. Найчастіше можна зловити сазана, коропа. Відкриваючи сезон риболовлі навесні, рибалки можуть розраховувати на дрібні частини водойм, де найшвидше прогрівається вода.

  З моменту зняття заборони у рибалок з’являється можливість виходити за рибою на човнах. Можна ловити рибу з човна після 15 червня, тому що в період з 15 квітня по 15 червня заборонено використовувати маломірні судна з мотором, рибний промисел також не має права виходити на воду. Найчастіше рибалки спускають човни на воду після 20 червня, щоб здійснювати вилов риби спінінгом та вудками, а також любителі підводної риболовлі можуть пірнати з гарпунною зброєю, але без акваланга. Рибалкам обов’язково варто пам’ятати про розміри риб, які можна забирати. Так у внутрішніх водоймах можна як з човна, так і з берега ловити рибу розміром до 70 см (сом), 40 см – судак, 35 см – щука, і лящ 32 см.