Шануємо минуле, розбудовуємо сьогодення, впевнено дивимося в майбутнє
Шановні жителі громади депутати та присутні!
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт сільського голови про свою діяльність.
2020 рік став періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення. Минулий рік разюче відрізняється від попередніх. Поза сумнівом, він залишиться в історії та у пам’яті як перший рік пандемії коронавірусу. Ця тема привертала увагу і урядів, і дипломатів всього світу, змінюючи життя мільйонів людей… але у світі і в нашій країні відбувалися також інші події.
17 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Первозванівська сільська рада увійшла до складу Кропивницького району (з адміністративним центром у місті Кропивницький).
Реорганізація районів розпочалася з грудня 2020 року, після того, як набув чинності закон про розмежування повноважень і ресурсів між районами та громадами. Очікується, що буде і перехідний період до середини 2021 року, щоб процес зміни адміністративно-територіального устрою був максимально непомітним для людей, а якість і доступність послуг, що надавалися на районному рівні, не знизилася.
25 жовтня 2020 року відбулися чергові місцеві вибори. На них обрали депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів. Користуючись нагодою, хочу ще раз подякувати виборцям нашої громади за підтримку та високу довіру.
Протягом звітного періоду свою роботу будували перш за все виходячи з вимог та повноважень, наданих законодавством України і вона є невіддільною від роботи нашого депутатського корпусу, роботи виконавчого комітету, посадових осіб сільської ради. Працюючи однією командою, у своїй діяльності ми намагаємося бути чесними, справедливими й відкритими до людей, стояти на захисті їхніх прав і свобод.
Міцна громада – успішна країна
25 жовтня 2020 року відбулися перші чергові вибори і добровільно приєдналися села Бережинка, Макове, Верхівці, Гаївка, Новогригоріївка, Покровське, Демешково, Любо-Надеждівка. Первозванівська об’єднана територіальна громада налічує 19 населених пунктів – села Первозванівка, Сонячне, Неопалимівка, Зоря, Попівка, Калинівка, Степове, Паращене Поле, Миколаївські Сади, Федорівка, Клинці, Бережинка, Макове, Верхівці, Гаївка, Новогригорівка, Покровське, Демешково, Любо-Надеждівка.
На території Первозванівської сільської ради незмінними залишилися чотири старостинські округи:
– Калинівський старостинський округ село Калинівка;
– Степовий старостинський округ з центром в селі Степове, до складу якого входить село Паращене Поле;
– Федорівський старостинський округ з центром у селі Федорівка, до складу якого входять с. Миколаївські Сади;
– Клинцівський старостинський округ село Клинці.
Населення громади на 01.01.2021р. становить 8908 чоловік. Загальна площа території сільської ради складає – 38,2 тис. га.
Незважаючи на те, що минулий рік був не із легких, ми у свою чергу продовжуємо ламати стереотипи і поговоримо сьогодні про те, наскільки продуктивним видався минулий 2020 рік для нашої громади. Отже, що вдалося зробити із задуманого у минулому році?
За результатами підсумків виконання місцевих бюджетів 872 (вісімсот сімдесяти двох) Обєднаних територіальних громад за 12 місяців 2020 року де Первозванівська ОТГ відноситься до 3 групи із 277 (двусот семидесяти семи) ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб. увійшла до 20 (двадцятки) найкращих громад України та займала 20 місце.
Ефективна робота виконавчого апарату та депутатського корпусу
Створення умов для якісного надання місцевою владою адміністративних послуг для мешканців громади, є пріоритетними для сільської ради. Жителі громади мають доступ до широкого спектру послуг без черг та візитів до різних спеціалістів апарату сільської ради. Це ще один крок на шляху змін старої системи на сервісну службу, орієнтовану на потреби громадян.
Важливу роль в роботі сільської ради займає взаємодія апарату сільської ради та депутатського корпусу.
Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради, постійних комісій, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами. Повний текст тут .